Kancléř Mynář se během epidemie setkal v Pekingu s čínským vicepremiérem

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 27. 2. 2020 18:44
Kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář se ve čtvrtek v Pekingu setkal s jedním z čínských vicepremiérů Chu Čchun-chuem. Informovala o tom tisková agentura Nová Čína, podle které Chu Čchun-chu ocenil návštěvu v době epidemie nového typu koronaviru jako důkaz "hlubokého přátelství české vlády a lidu".
Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář
Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář | Foto: Zbyněk Pecák

Podle oficiálního vyjádření Hradu Vratislav Mynář během jednání předal listinu týkající se české humanitární pomoci pro Čínu. Zemi česká strana poskytne asi 9 tun materiálu, jako jsou respirátory, ochranné pomůcky, brýle, rukavice, kombinézy i dezinfekční prostředky. Armádní speciál s nimi by měl odletět v neděli 1. března, do Číny pomoc dorazí 2. března. Odlet je plánován na nedělní ranní hodiny. Letoun bude mít mezipřistání v Novosibirsku.

"Tímto darem chceme vyjádřit velkou solidaritu a podporu čínskému lidu v současných těžkých chvílích boje se zákeřnou nemocí," uvedl z Pekingu hradní kancléř.

Na dotaz Aktuálně.cz, kdy by se měl kancléř Mynář vrátit a jak se po svém příletu zachová, například jestli zvažuje pobyt v karanténě, mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček odpověděl pouze, že "vše je zajištěno a nemusíte mít žádnou starost".

Chu Čchun-chu je čínským vicepremiérem zodpovědným za zemědělství, vodohospodářství, obchod a cestovní ruch. Mynář podle agentury Nová Čína vyjádřil v zastoupení prezidenta Zemana solidaritu s Čínou a ocenil "silná opatření", která Peking přijal, aby zastavil epidemii nového typu koronaviru.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Advokátní komora uložila napomenutí advokátovi Mannovi za výroky o teplických prvňáčcích. Na místě se odvolal

Česká advokátní komora uložila napomenutí advokátovi Michaelu Mannovi za výroky, které pronesl a napsal v souvislosti s kauzou nenávistného komentování fotografie teplických prvňáčků. Výsledek kárného řízení ve čtvrtek na dotaz sdělila mluvčí České advokátní komory Iva Chaloupková. Rozhodnutí zatím není pravomocné, Mann se odvolal.

"Odvolal jsem se samozřejmě hned na místě," řekl Mann. S napomenutím nesouhlasí. "Snad můžu obhajovat svého klienta, ne?" dodal.

Advokát hájil muže, který v roce 2017 přidal na sociální síti komentář pod snímek žáků první třídy teplické Základní školy Plynárenská. Do třídy chodily převážně romské a arabské děti. Muž pod fotografii napsal "Ještě že jsou ze ZŠ Plynárenská. Řešení se přímo nabízí. Neříkej, že Tě to nenapadlo!!!". Mann pak v rozhovoru pro server iRozhlas.cz řekl, že se komentáři sám zasmál a že jde o klasický černý humor. K věci se vyjadřoval také na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy