ČSA zastavují přímou leteckou linku mezi Prahou a Soulem. Prudce o ni klesl zájem

Ekonomika Ekonomika
Aktualizováno 27. 2. 2020 13:32
České aerolinie s okamžitou platností pozastavují přímé letecké spojení mezi Prahou a jihokorejským Soulem. Další linka z Prahy do Soulu od Korean Air zatím funguje beze změn.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Aerolinky podle slov své mluvčí Vladimíry Dufkové tak reagují na rostoucí obavy v souvislosti se šířením koronaviru a prudký propad poptávky po letech ČSA do/ze Soulu. Linka je zatím zrušena na neurčito.

Klientům, kteří budou zrušením letů dotčeni, umožňují ČSA vrácení peněz v plné výši nebo přesměrování na lety s jinými dopravci.

V Jižní Koreji v uplynulých týdnech zaznamenali zvýšený výskyt nemoci COVID-19. Už dříve byly z Česka plošně zastaveny všechny lety do Číny. ČSA dosud létaly do Soulu čtyřikrát týdně.

Praha dosud měla dvě linky do Soulu. Vedle ČSA létá na trase také dopravce Korean Air, který zatím své lety neruší. "Aktuálně na lince nejsou žádné změny, ale situace se může rychle změnit," řekl Michal Ohnesorg z českého zastoupení Korean Air serveru zdopravy.cz.

Jižní Korea patří po Číně k zemím s nejvyšším výskytem nemocných nákazou COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. Nemocných je podle tamních úřadů 1766.

 

Právě se děje

Další zprávy