Italové zasadili mafii další ránu. Při razii pozatýkali desítky lidí

ČTK ČTK
19. 7. 2016 13:12
Italská policie podnikla během pár dnů druhou razii proti neblaze proslulé kalábrijské mafii 'Ndrangheta. Za mřížemi tentokrát skončilo nejméně čtyřicet lidí, jež prokuratura podezřívá z vazeb na státní správu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Řím - Italská policie v úterý pozatýkala nejméně čtyřicet lidí, a to kvůli podezření ze členství či kontaktů s kalábrijskou mafií Ndrangheta. Informovala o tom agentura ANSA.

Podle prokuratury měli vazby na řadu politiků a úředníků italského finančního úřadu a jejich nelegální činnost se soustředila na sever země.

Zatčení proběhlo v jihoitalské Kalábrii, v oblasti kolem metropole Říma a několika severních regionech, včetně Ligurie a Piemontu. Policie rovněž v rámci operace zabavila majetek, včetně peněz na bankovních účtech, v celkové hodnotě asi 40 milionů eur (v přepočtu 1,1 miliardy korun).

Někteří ze zadržených podle prokuratury také ovlivňovali zakázku na vysokorychlostní železnici mezi Janovem a Milánem. Projekt v hodnotě 6,2 miliardy eur (asi 167 miliard korun) má být dokončen v roce 2020.

Operace je již druhým zásahem proti kalábrijské mafii v posledním týdnu. V pátek vydala italská prokuratura zatykače na pět lidí podezřívané z členství ve vedení Ndranghety. Jedním z nich byl i senátor Antonio Caridi ze strany Forza Italia (Vzhůru Itálie) expremiéra Silvia Berlusconiho.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy