Italská policie zatkla druhého nejhledanějšího mafiána Fazzalariho, trestu unikal 20 let

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 6. 2016 20:04
Italská policie zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské mafie 'Ndrangheta. Už v roce 1999 byl podle agentury AFP odsouzen v nepřítomnosti na doživotí za zločinné spolčení, únos, držení zbraní a drog a dvě vraždy. Rodák z vesnice Taurianova, v níž si vyřizování účtů mezi klany v letech 1989 až 1991 vyžádalo 32 mrtvých, byl zatčen v brzkých ranních hodinách v domě nacházejícím se v odlehlé hornaté oblasti na jihu Kalábrie. Podle italské policie nekladl Fazzalari odpor. Fazzalari byl číslem dvě na policejním seznamu hledaných členů mafie. Tím hlavním je "superboss" Matteo Messina.
Pouta, ilustrační foto
Pouta, ilustrační foto | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy