Islamisté napadli hotely v Somálsku, zabili šest civilistů

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 7. 2015 22:54
Členové islamistické milice Šabáb mají na svědomí nejméně čtyři životy. Do hotelu vjel jeden ze sebevraždených atentátníků autem plným výbušnin.
Somálští radikálové z islamistického hnutí Šabáb
Somálští radikálové z islamistického hnutí Šabáb | Foto: Reuters

Somálsko - Ozbrojenci z radikální islamistické skupiny Šabáb v pátek zaútočili na dva hotely v somálské metropoli Mogadišo. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mluvčího Šabábu a místní policisty. Ti  hovoří o šesti zabitých civilistech a čtyřech mrtvých islamistech.

Podle policie nejprve do vchodu jednoho z hotelů najel sebevražedný atentátník v automobilu plném výbušnin. Následně tam vtrhli další ozbrojenci a začali střílet.

Islamistické milice Šabáb, které v Somálsku usilují o zavedení islámského práva šaría, tradičně zvyšují intenzitu útoků během postního měsíce ramadánu. V roce 2011 se vojákům mise Africké unie (AMISOM) podařilo Šabáb vytlačit z metropole Mogadiša a později z většiny jižního a středního Somálska, které předtím tyto milice ovládaly.

Islamisté ale nadále podnikají útoky především v hlavním městě. Jako údajnou odplatu za účast na mezinárodní misi provedli i několik velkých atentátů na území sousedních států, především v Keni.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Na základě jednání s ministrem vnitra Hamáčkem a policií zavedeme na části dálnice D1 zákaz předjíždění kamionů, řekl Babiš podle České televize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy