Foto: Vedl irskou hospodu, teď má zavřeno. Hostinský během pandemie pohřbívá mrtvé

Foto: Vedl irskou hospodu, teď má zavřeno. Hostinský během pandemie pohřbívá mrtvé
V Irsku je tradicí, že mnoho hospodských se živí i jako farmáři a prodavači v obchodech nebo vedou pohřební službu. To je právě případ Jaspera Murphyho.
Dveře jeho hospody a restaurace McCarthy’s v městečku Fethard na jihu Irska byly posledních 10 měsíců z velké části zavřené.
Jedna z posledních věcí, co mu z jeho práce zůstala, je příprava nedělní večeře, kterou si lidé mohou odnést domů.
Zároveň ale Murphy dál působí v pohřebním ústavu.
Foto: Reuters
Jasper Murphy je jedním z asi 80 hospodských, kteří pokračují ve staré irské tradici - kromě hospody vede i místní pohřební službu v městečku Fethard. Během pandemie nemůže v hospodě obsluhovat štamgasty, a tak spoléhá na své druhé povolání. V reportáži agentury Reuters lituje, jak pandemie brání lidem potkávat se, i když na tom podle něj velmi záleží. Irsko se potýká už se třetí vlnou epidemie.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy