Hlasování v prezidentských volbách v USA začalo, korespondenční lístek zvolil rekordní počet lidí

ČTK ČTK
21. 9. 2016 18:03
Do hlavního volebního dne zbývá v USA ještě více než šest týdnů, ale v některých státech už hlasování o příštím americkém prezidentovi už začalo. Proceduru předčasného či korespondenčního hlasování využilo při minulých volbách v roce 2012 přes 30 procent voličů a velký zájem se čeká i letos. Tradičně tuto možnost využívají více demokraté než republikáni. Velká pozornost je v těchto dnech upřena hlavně na Severní Karolínu jako na stát, kde jsou šance Hillary Clintonové a Donalda Trumpa vyrovnané, předem tam bude hlasovat víc než polovina voličů. Zatím si vyzvedlo hlasovací lístky 53 000 voličů.
Souboj o prezidentské křeslo v USA mezi Clintonovou a Trumpem začal.
Souboj o prezidentské křeslo v USA mezi Clintonovou a Trumpem začal. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy