"Vše se musí řídit selským rozumem." DeSantis půjde do boje o Bílý dům

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 5. 2023 6:27
Guvernér amerického státu Florida Ron DeSantis zahájil souboj o nominaci Republikánské strany do amerických prezidentských voleb minutovým videem, v němž slibuje velký americký comeback. Spojené státy potřebují "odvahu vést a sílu vyhrávat," řekl DeSantis ve videu s americkou vlajkou v pozadí, které zveřejnil na Twitteru ve středu v 18:00 místního času (o půlnoci SELČ).
Guvernér státu Florida Ron DeSantis vstoupil do boje o nominaci Republikánské strany do amerických prezidentských voleb.
Guvernér státu Florida Ron DeSantis vstoupil do boje o nominaci Republikánské strany do amerických prezidentských voleb. | Foto: Reuters

Ve stejnou chvíli měla začít DeSantisova debata se šéfem Twitteru Elonem Muskem, její start ale provázely technické problémy. Prakticky okamžitě po začátku vypadl zvuk, problém se podařilo vyřešit asi po 20 minutách, uvedla agentura Reuters.

DeSantis ve videu vychází zpoza opony na světlo a začíná kritikou administrativy demokratického prezidenta Joea Bidena. "Úspěch je dosažitelný a za svobodu má cenu bojovat," řekl DeSantis a volal po "normalitě komunit a integritě institucí".

"Vše se musí řídit selským rozumem a my na Floridě jsme dokázali, že je to možné. Dali jsme přednost faktům před strachem, vzdělání před indoktrinací, právu a pořádku před nepokoji a nepořádkem," řekl ve videu DeSantis. Poslední záběr na videu pak vyzývá k finanční podpoře jeho kandidatury.

Volby se uskuteční na podzim příštího roku a DeSantisovým hlavním soupeřem o republikánskou nominaci bude bývalý prezident Donald Trump.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy