Podřízení guvernéra Christieho vyvolali zácpu na mostě na Manhattan záměrně, soud je uznal vinnými

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 11. 2016 18:34
Soud ve Spojených státech v případu záměrného vyvolání zácpy na mostě na Manhattan před třemi lety uznal ve všech bodech obžaloby vinu dvojice podřízených guvernéra státu New Jersey Chrise Christieho. Při události v roce 2013 bylo uzavřeno několik pruhů na rušném mostě George Washingtona, což způsobilo několikahodinovou dopravní zácpu. Obžaloba tvrdila, že vyvolání dopravních problémů na jednom z nejrušnějších mostů světa bylo odvetou demokratickému starostovi města Fort Lee Marku Sokolichovi za to, že Christieho nepodpořil v kampani za znovuzvolení. Christie vinu popírá. Jeho podřízené však usvědčily e-maily, kde se domlouvají na vyvolání dopravních komplikací na mostě.
Chris Christie.
Chris Christie. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 50 minutami

Při požáru budovy ve Štrasburku zahynulo pět lidí, sedm dalších je zraněných

Při požáru budovy ve Štrasburku na severovýchodě Francie zahynulo v noci na čtvrtek pět lidí a dalších sedm jich utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní hasiče.

Hasiči ve svém prohlášení uvedli, že "museli zachránit množství lidí, které odvedli do bezpečí". Obyvatele totiž ohrožoval mimo jiné silný kouř. Požár podle všeho vypukl na schodišti sedmipatrové budovy a nyní je již pod kontrolou, dodali hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy