Grafika: Nahlédněte do útrob zatopené jeskyně. Takhle náročnou cestu musí zdolat thajští chlapci

Zahraničí Zahraničí
9. 7. 2018 14:30
Thajsko i celý svět se zatajeným dechem sledují extrémně náročnou záchrannou operaci, která má vysvobodit ze zatopené jeskyně dvanáct chlapců a jejich trenéra. Na svobodu se zatím dostalo osm dětí. Potápěčům trvá šest hodin, než se za uvězněnými chlapci dostanou. Dalších pět hodin s nimi za téměř nulové viditelnosti procházejí úzkými jeskynními uličkami plných bahna a vlhka. Některé části komplexu jsou zatopené vodou, na konci dokonce musí použít i horolezecké vybavení. Záchranáři podél celé cesty natáhli lano, které potápěče i chlapce jistí. Na grafice se podívejte, jak cesta na svobodu thajských fotbalistů a jejich trenéra vypadá.
Foto: Denis Chripák
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy