Krvavý šrám na čele, který - jak píše agentura Reuters - trochu připomíná pověstné mateřské znaménko na lebce posledního sovětského vůdce Michaila Gorbačova, a modřinu pod okem vysvětlil Lužkov následovně:
"Abych zamezil spekulacím o příčinách mého vzezření, chci hned na začátku říct, že změny na mém obličeji způsobil poněkud rychlejší sjezd na lyžích."
Jak uvedl první kanál ruské televize, nejedná se o první nehodu, která Lužkova v poslední době postihla. Před dvěma lety mu na hlavu spadla nevybuchlá petarda.
Populární primátor versus zatracovaný exprezident
Přes svou indispozici dokázal Lužkov zasedání městské rady řídit. Radní projednali jeho návrh zvýšit podíl města v profitujících akciových společnostech a naopak odprodávat akcie u těch firem, kde nejsou odpovídající výnosy.
Podle Lužkova analýza dividend za poslední dva roky prokázala, že Moskva vydělává nejvíce tam, kde vlastní čtvrtinový až poloviční podíl a nejméně tam, kde je vlastníkem jediným.
Lužkov je primátorem Moskvy už od roku 1992 a za jeho působení se z ruské metropole stal vyhledávaný cíl turistů i investorů, ovšem také jedno z nejdražších měst na světě.
Přestože Lužkov čelí obviněním z korupce a nevyhne se občasným verbálním excesům, zůstává jedním z nejpopulárnějších politiků v Rusku. To se o jeho "momentálním dvojníkovi" Michailu Gorbačovovi rozhodně říct nedá.
"Gorby", jak mu začali přezdívat na Západě brzy po jeho nástupu do čela Komunistické strany Sovětského svazu v roce 1985, je sice často zván na přednášková turné po amerických univerzitách, doma mu ale spousta lidí klade za vinu, že svou prodemokratickou politikou z druhé poloviny 80.let zapříčinil rozpad SSSR.