reklama
 
 

Google je podle Číny jeden velký americký špión

22. 3. 2010 9:25
Google chce rozložit čínskou společnost, tvrdí tamní média

Peking - Čínská státní média osočují internetovou společnost Google, která se podle zákulisních zpráv chystá opustit čínský trh, ze spolupráce s americkými tajnými službami.

Obvinění zveřejnila mimo jiné čínská tisková agentura Sin-chua.

"Vysocí představitelé Googlu tajně jednali s americkou vládou. Je také veřejným tajemstvím, že někteří bezpečnostní experti Pentagonu jsou zároveň zaměstnáni u Googlu," cituje server BBC zprávu čínské tiskové agentury.

Kromě toho, že Google podle Sin-chua donáší americkým špionům, se prý také snaží rozložit čínskou společnost tím, že jejím obyvatelům vnucuje americké hodnoty.

Mediální útok čínské vlády je velmi pravděpodobně reakcí na výhrůžky Googlu, že kvůli cenzuře internetu a útokům vládou najatých hackerů na jeho klienty opustí čínský trh.

"Rozhodnutí o přehodnocení našich obchodních aktivit je čistě záležitostí Googlu," odmítá jakékoliv spekulace o spoluúčasti americké vlády na rozhodnutí o opuštění čínského trhu tisková mluvčí Googlu Jessicca Powellová.

Podle dřívějších zpráv čínských médii, která se odvolávala na nejmenované zdroje, se chystá Google Čínu skutečně opustit. Rozhodnutí prý oznámí tento týden.

autor: Petr Jemelka | 22. 3. 2010 9:25

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama