Fotogalerie nejhorších letišť světa podle CNN

Fotogalerie nejhorších letišť světa podle CNN
Za výstavbou bagdádského letiště stojí francouzské firmy. Postaveno bylo mezi lety 1979 až 1982 a stálo více než 900 milionů dolarů.
Lety z civilního letiště byly přerušeny v roce 1991 kvůli válce v Perském zálivu a sankcím OSN. Kvůli bezletové zóně nad Irákem, o kterou se zasadily USA a Velká Británie, mohly irácké aerolinky uskutečňovat pouze vnitrostátní lety.
Letiště pustlo.
Po roce 2003 sice sankce uvalené na bagdádské letiště skončily, ale kvůli násilí a terorismu se do Bagdádu nikdo neodvažoval létat. Výjimkou byly jen jordánské aerolinie Royal Jordanian.
Foto: Profimedia.cz
Lucie Kalivodová
18. 11. 2011 14:04

Praha - Označit nejlepší letiště světa je poměrně jednoduché. Dokonce musí řada letišť o svou přízeň v žebříčku TOP10 tvrdě soupeřit. Jaká jsou však nejhorší letiště světa, se můžete podívat v žebříčku, který sestavila americká stanice CNN.

 

Právě se děje

před 50 minutami

ČEZ nabere do Temelína kolem 100 nových zaměstnanců

ČEZ letos přijme do jaderné elektrárny Temelín asi 100 lidí. Potřebuje je na různá místa v provozu i jako operátory. Fluktuace v Temelíně je jedno procento, jde hlavně o generační obměnu. Při hledání nových pracovníků pomáhá elektrárně spolupráce s technickými vysokými školami. Temelín přijme zaměstnance do provozu, na pozice spjaté s bezpečností, řízením techniky, péčí o zařízení, IT i nové operátory. "Budeme pokračovat ve standardní generační obměně a ve vykrývání běžných personálních potřeb, což znamená nábor téměř stovky nových lidí," řekl mluvčí. Fluktuace v Temelíně, který má 1288 zaměstnanců, je nízká. Z elektrárny dobrovolně ročně odejde pár lidí, asi procento ze všech zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy