Foto: Vlny pohltily vesnice, zaplavily i hotely. Ničivé tsunami zabilo 230 tisíc lidí

Foto: National Archives and Records / Public domain
Kateřina Vítková Dan Poláček Kateřina Vítková, Dan Poláček
26. 12. 2019 19:00
Před patnácti lety, 26. prosince 2004, zasáhlo státy jihovýchodní Asie jedno z největších zemětřesení, která kdy zaznamenal seismograf. Epicentrum se nacházelo nedaleko ostrova Sumatra. V zasažených státech v čele s Indonésií chyběl funkční systém varování, takže v hustě zalidněném regionu zemřelo téměř 230 tisíc lidí. Podívejte se na fotografie z této události.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy