Foto: Zeď mezi USA a Mexikem má zelenou. Drogy se ale přes hranici pašují tunely i vzduchem

Foto: Zeď mezi USA a Mexikem má zelenou. Drogy se ale přes hranici pašují tunely i vzduchem
Americký prezident Donald Trump dodržel svůj volební slib a vydal příkaz ke stavbě zdi mezi USA a Mexikem.
Už v předvolební kampani Trump slíbil, že obrní mexicko-americké hranice. Mexické imigranty ve svých projevech nazval "zločinci, pašeráky drog a pachateli znásilnění".
Na zhruba 1000 kilometrech z celkových 3200 kilometrů, což je délka hranice mezi oběma zeměmi, už teď stojí plot, který kvůli nelegálním přechodům a pašování drog nechala v 90. letech postavit administrativa amerického prezident Billa Clintona. (Snímek ze Ciudad Juarez, mexického města v blízkosti hranice.)
Zbytek střeží pohraniční stráž a složitá soustava čidel a bezpečnostních kamer.
Foto: Reuters
Štěpán Plaček Reuters ČTK Štěpán Plaček, Reuters, ČTK
27. 1. 2017 7:13
Výstavba zdi na hranici USA s Mexikem, která by měla zabránit přílivu nelegálních imigrantů do USA, byla jedním z hlavních bodů kampaně nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Nyní vydal exekutivní příkaz k její výstavbě.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, dva řidiči jsou těžce zranění

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci na pondělí dálnici D1 za Prahou. Řidiči více než dvě hodiny neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět. Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému. Po 5:30 byl na dálnici provoz obnoven, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda se stala kolem 3:00 na 12,5. kilometru směrem na Brno. Havarovala dvě osobní auta."Dva řidiči, ročníky 1981 a 1975, byli s těžkým zraněním letecky transportováni do pražských nemocnic," uvedla Richterová. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony. Příčinu a okolnosti střetu obou vozů policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy