Foto: Lesy sežehlé na uhel. Oblíbený ostrov zasáhly požáry, Sardinie prosí o pomoc

Foto: Lesy sežehlé na uhel. Oblíbený ostrov zasáhly požáry, Sardinie prosí o pomoc
Lesní požáry se šíří Sardinií. Tamní úřady vyhlásily v neděli nouzový stav, jedná se podle nich o bezprecedentní katastrofu.
"Nedokážeme odhadnout škody, které stále trvající požáry způsobily," prohlásil šéf vlády sardinského regionu Christian Solinas. "Vegetace je zničená, obchody a domovy vyhořelé, zvířata zabitá."
Podle posledních odhadů požáry zasáhly oblast větší než 20 tisíc hektarů. Škody se ale stále sčítají a budou pravděpodobně dál růst.
S požáry na italském ostrově bojuje na 7500 hasičů, policistů i dobrovolníků.
Foto: ČTK
ČTK Dominika Perlínová ČTK, Dominika Perlínová
28. 7. 2021 17:57
Jih Evropy je v plamenech. Kvůli lesním požárům na Sardinii museli záchranáři evakuovat přes 1500 lidí. Zničeno je přes 20 tisíc hektarů půdy, shořela i pole a v ohni uhynulo mnoho zvířat. Italský ostrov, který bývá častým cílem turistů, nyní žádá Evropu o pomoc. S ohněm ale bojuje například i Řecko nebo Španělsko.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Sněmovna na návrh svého volebního výboru odvolala z Rady České televize její členku Hanu Lipovskou. Důvodem je údajné porušení zákona o České televizi a ztráta nezávislosti, o níž tento zákon hovoří. Lipovská kandiduje v říjnových sněmovních volbách za uskupení Volný blok Lipovská v radě vystupovala proti řediteli České televize Petru Dvořákovi..

Pro odvolání hlasovalo 64 z 80 přítomných poslanců. Pro odvolání byli poslanci z klubů ANO, ODS, Pirátů, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Proti byli poslanci SPD, komunisté a dva nezařazení poslanci.

Zákon o České televizi stanoví mimo jiné, že člen rady nesmí zastávat žádnou funkci v politických stranách, politických hnutích nebo občanských sdruženích, ani nesmí při výkonu své funkce v radě jejich jménem vystupovat nebo působit v jejich prospěch nebo ve prospěch jiných skupinových zájmů. Podle navrhovatelky tohoto bodu, poslankyně z klubu TOP 09 Olgy Sommerové (LES), porušila Lipovská zákon tím, že působí ve prospěch politického hnutí.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Ústecká policie dopadla muže a ženu, které podezírá z distribuce pervitinu po celém kraji

Policie v Ústí nad Labem dopadla ve čtvrtek třicetiletého muže a jednapadesátiletou ženu, cizinku. Podezírá je z výroby a distribuce pervitinu na území celého Ústeckého kraje. Policie oba zadržela v centru města, muže v autě a ženu v bytě. Podle policie jde o významný zásah do sítě distributorů drog v Ústeckém kraji. V pátek to uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová s tím, že podrobnosti k případu zveřejní policie v pondělí na tiskové konferenci.

"Jednalo se o úspěšné zakončení dlouhodobě rozpracovaného případu výroby a distribuce pervitinu na území celého Ústeckého kraje," řekla Hyšplerová. Muž byl zadržen v autě Škoda Kodiaq na křižovatce ulic Masarykova a Pařížská, žena pak v bytě v Hrnčířské ulici. V bytě bylo zajištěno větší množství léčiva určeného k výrobě pervitinu. "V tuto chvíli jsou osoby zadržené a probíhají další procesní úkony," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy