klima

V otázce klimatu mají USA a Rusko společné zájmy, shodli se Putin a Kerry

Ruský prezident Vladimir Putin a zmocněnec amerického prezidenta pro otázky klimatických změn John Kerry ve středu konstatovali, že problematika klimatu je jednou z oblastí, kde mají Rusko a Spojené státy "společné zájmy a podobné přístupy". Vyplývá to z prohlášení, které zveřejnil Kreml. Kerry je na několikadenní návštěvě Ruska, se šéfem Kremlu si telefonovali, informovaly tiskové agentury.

"Vladimir Putin zdůraznil, že Ruská federace přikládá velký význam dosažení cílů pařížské (klimatické) dohody a zasazuje se o odpolitizovaný a profesionální dialog v této oblasti," uvádí se dále v kremelském prohlášení. Státníci se rovněž bavili o přípravách na klimatickou konferenci OSN, označovanou jako COP26, která se má konat letos v listopadu ve skotském Glasgow.

Kerry je jako dosud nejvyšší představitel administrativy prezidenta Spojených států Joea Bidena tento týden na čtyřdenní návštěvě Ruska. O spolupráci obou velmocí v boji s globálním oteplováním hovořil už na úvod návštěvy s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem. Z obou stran následně zazněla slova o možnosti a potřebě spolupráce v tomto směru.

Zdroj: ČTK
Pokračovat