Nahlédněte dovnitř zničené katedrály. Fotografie ukazují opravy Notre-Dame

Nahlédněte dovnitř zničené katedrály. Fotografie ukazují opravy Notre-Dame
Pařížská katedrála Notre-Dame se opět otevře pro věřící i veřejnost během roku 2024. Při návštěvě staveniště to minulý čtvrtek oznámila francouzská ministryně kultury Rima Abdul-Malaková, informovala stanice BFM TV.
Chrám z 12. století silně poškodil požár v dubnu 2019.
...
Abdul-Malaková ale přiznala, že v době otevření nebude rekonstrukce zcela dokončená. Pořád zbývá mnoho práce.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters ČTK Zahraničí, Reuters, ČTK
1. 8. 2022 19:00
Oprava vyhořelé Notre-Dame v Paříži pokračuje, podle francouzské vlády by se katedrála měla otevřít během roku 2024. Práci ale zkomplikovala pandemie koronaviru i těžký olověný prach, který se během požáru uvolnil do okolí. Na konci letošního léta by měla začít oprava střešní konstrukce a kleneb. Podívejte se, jak zatím jedna z dříve nejnavštěvovanějších památek vypadá.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Firma, která čelila kritice za práci na běloruské železnici, vypověděla zakázky

Společnost AŽD Praha opustila běloruskou železnici. Firma vypověděla nájemní smlouvy ke svým tamním zakázkám a prodala zásoby. V Bělorusku by zároveň neměl být žádný její zaměstnanec. Společnost o tom dnes informovala na twitteru.

Firma čelila v minulých dnech kritice za svou práci na běloruské železnici. Iniciativa Společenství běloruských železničářů na sociální síti telegram uvedla, že ve dvou stanicích v běloruském Homelu byl uveden do provozu zabezpečovací systém právě od společnosti AŽD. Železniční uzel v Homelu údajně využívali Rusové pro převoz své vojenské techniky, kterou používají v konfliktu na Ukrajině. AŽD Praha k tomu v předchozích týdnech napsala, že šlo jen o nejnutnější práce pro zajištění bezpečnosti provozu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy