Foto: Demonstranti "zbrojí" na summit G20. Globální oteplování není mýtus, vyzývají Trumpa

Protesty proti summitu G20 v Hamburku.
Nejméně deset tisíc lidí se v neděli zúčastnilo pochodu v německém Hamburku.
Původně ale aktivisté očekávali mnohem větší zájem, předpovídali účast 50 až 100 tisíc lidí.
Demonstranti vyzývali země G20, včetně Evropské unie, ke změně přístupu k mnoha problémům. Jde hlavně o změny klimatu, světový obchod a rozdělování bohatství.
Terčem kritiky se stal hlavně americký prezident Donald Trump, který nedávno oznámil odstoupení USA od pařížské dohody o změnách klimatu.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
3. 7. 2017 13:19
Německý Hamburk na konci tohoto týdne očekává summit G20 - a spolu s tím i obrovské demonstrace. První ze série akcí odstartovala tento víkend. Aktivisté volali o efektní boj proti klimatickým změnám nebo prosazovali potírání hladu ve světě. Představitelé dvaceti nejvyspělejších ekonomik světa se sejdou v pátek a v sobotu, jednat budou právě o změnách klimatu, mezinárodním obchodu, migraci nebo boji proti terorismu.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Česko podepíše smlouvu s USA o dodání dvanácti vrtulníků do konce roku, oznámil Metnar

Ministerstvo obrany definitivně schválilo nákup 12 vrtulníků ze Spojených států v celkové ceně 14,6 miliardy korun bez DPH. Smlouvu chce uzavřít do konce roku. Resort o tom v úterý informoval vládu, řekl po zasedání kabinetu ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Všechny stroje by pak měla česká armáda dostat v roce 2023.

Metnar uvedl, že obrana dala při nákupu přednost nejbezpečnějšímu a nejtransparentnějšímu druhu zakázky, tedy na úrovni vlád. Česko díky tomu získá osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper za cenu, za kterou by je kupovala americká armáda. "Nové vrtulníky armáda nutně potřebuje, potřebujeme nahradit současné Mi-24, které jsou na hraně životnosti. A potřebujeme se odvázat od závislosti na ruské provenienci," řekl Metnar.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Vzniká nová španělská vláda. Sánchezovi socialisté se dohodli s levicí

Španělští vládní socialisté se předběžně dohodli na koaliční vládě s druhou nejsilnější levicovou aliancí Unidas Podemos. Lídři těchto formací Pedro Sánchez a Pablo Iglesias podepsali dohodu v úterý před novináři v salonku dolní komory parlamentu. K vládnutí ale budou potřebovat ještě podporu dalších menších stran, z nichž některé už jim ji slíbily.

Nedělní parlamentní volby ve Španělsku vyhráli socialisté úřadujícího premiéra Pedra Sáncheze, kteří v dolní komoře obsadí 120 křesel. Spolu s Unidas Podemos, kterou vede Iglesias, budou mít 155 mandátů. K absolutní většině ve 350členné dolní komoře parlamentu potřebují 176 hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy