Foto: Trump v Paříži obdivoval přehlídku. Tleskal bitevním letounům i tankům, salutoval vojákům

Foto: Trump v Paříži obdivoval přehlídku. Tleskal bitevním letounům i tankům, salutoval vojákům
Americký prezident Donald Trump s manželkou Melanií přicestoval do Paříže. Byli pozváni na páteční oslavy francouzského státního svátku dobytí Bastily.
Ještě ve čtvrtek se Trump setkal s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Hlavními tématy jejich schůzky byla situace v Sýrii a strategie boje proti terorismu.
Večer se proti Trumpovi konaly v Paříži demonstrace.
Bezpečnostní složky byly v pohotovosti.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 14. 7. 2017 12:42
Francie si připomíná výročí dobytí Bastily. Do Paříže přijel i americký prezidentský pár. Donald a Melanie Trumpovi ve čtvrtek večer povečeřeli se svými francouzskými protějšky Emmanuelem a Brigitte Macronovými ve druhém patře Eiffelovy věže. V pátek se oba páry zúčastnily velkolepých oslav. Kromě francouzského svátku se slavilo i výročí zapojení Američanů do první světové války. V Paříži se konala vojenská přehlídka.
 

Právě se děje

před 46 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení pro nový zdroj v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy