Foto: Trump v Paříži obdivoval přehlídku. Tleskal bitevním letounům i tankům, salutoval vojákům

Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 14. 7. 2017 12:42
Francie si připomíná výročí dobytí Bastily. Do Paříže přijel i americký prezidentský pár. Donald a Melanie Trumpovi ve čtvrtek večer povečeřeli se svými francouzskými protějšky Emmanuelem a Brigitte Macronovými ve druhém patře Eiffelovy věže. V pátek se oba páry zúčastnily velkolepých oslav. Kromě francouzského svátku se slavilo i výročí zapojení Američanů do první světové války. V Paříži se konala vojenská přehlídka.
 

Právě se děje

před 25 minutami

Zákaz nošení masek v Hongkongu zase platí, povolil to soud

Hongkongský nejvyšší soud v pátek pozastavil platnost svého pondělního rozhodnutí, podle něhož je zákaz zakrývání tváře při demonstracích neústavní. Na základě nového výroku soudu může hongkongská policie vymáhat dodržování zákazu nošení masek po dobu dalšího týdne, ve kterém se budou konat ostře sledované místní volby. Informovala o tom agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Odvolejte Dostála ze všech funkcí, žádá ODS přerovská opozice kvůli sexuálnímu nátlaku

Přerovská opozice vyzvala místní ODS, aby zbavila Marka Dostála odsouzeného za sexuální nátlak všech funkcí, do kterých byl zvolen. Dostál tento týden oznámil, že ukončil kvůli své kauze členství v ODS, i nadále si však rozhodl ponechat mandát zastupitele. Výzvu opozičních zastupitelů nechtěl šéf místní ODS a zároveň krajský předseda strany Michal Zácha komentovat. Opozice složená z pirátů a sdružení Společně pro Přerov chce případ otevřít na prosincovém zastupitelstvu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy