Držela jsem telefon, když se loučili. Lékaři popisují nejtěžší chvíle během pandemie

Držela jsem telefon, když se loučili. Lékaři popisují nejtěžší chvíle během pandemie
Julia Trainorová, 23 let, pracuje v nemocnici v Marylandu jako zdravotní sestra, která se stará o pacienty s nemocí covid-19 na jednotce intenzivní péče (JIP). Na fotografii pózuje po 14hodinové směně. "Nejtěžší moment pro mě byl ten, kdy jsem musela jedné pacientce zavést dýchací trubici, protože už sama dýchat nedokázala. Pak jsme zavolali její rodině a manželovi, ale ten ji kvůli omezeným pravidlům v nemocnici nemohl navštívit. A tak jsem mu zavolala a držela telefon u jejího ucha, zatímco jí říkal, jak moc ji miluje. Utírala jsem jí slzy, když plakala," popisuje Trainorová. "Jsem zvyklá na velmi nemocné pacienty a jsem zvyklá na to, že někteří umírají, ale tohle je úplně něco jiného."
Kimberly Bowersová, 44 let, pracuje jako zdravotní sestra, která se stará o pacienty s nemocí covid-19 na JIP. Na fotografii pózuje po 13hodinové směně. "Nejtěžší pro mě bylo, když zemřela mladá žena a její rodina u ní nemohla být," vysvětluje. "Myslím, že právě teď je velmi frustrující a děsivé, jak nevíme, co bude dál."
Ernest Capadngan, 29 let, pracuje jako zdravotní bratr na infekčním oddělení, kde se stará o pacienty s nemocí covid-19. Na fotografii pózuje po 12hodinové směně. "Nejtěžší během mé směny je jednoduše to, když vidím pacienty s covid-19, jak bezmocně umírají a bez své rodiny vedle jejich lůžka."
Tracey Wilsonová, 53 let, pracuje jako zdravotní sestra, která se stará o pacienty s nemocí covid-19 na JIP. Na fotografii pózuje po 12hodinové směně. "Dnes mi jeden z pacientů spadl z postele a já musela zavolat jeho manželce. Jenže ta ho nesměla navštívit, i když mě o to prosila," vypráví Wilsonová. "Je tu spousta pro nás neznámých věcí a s tím přichází i úzkost a stres, na které nejsme zvyklí."
Foto: Reuters
Reuters nou Reuters, nou
20. 4. 2020 12:33
"Jsem zvyklá, že pacienti umírají, ale tohle je něco jiného," vypráví zdravotní sestra. Zdravotníci z nemocnice ve státě Maryland, který leží na východním pobřeží USA, popsali agentuře Reuters své nejtěžší momenty během pandemie. Fotografie vznikly v první polovině dubna. Nyní jsou USA nejvíce zasaženou zemí koronavirem. Zemřelo více než 40 tisíc lidí, nakažených je přes 750 tisíc.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy