Foto: Zrní a další hrají do oken. Objednat si je může kdokoliv díky novému projektu

Foto: Zrní a další hrají do oken. Objednat si je může kdokoliv díky novému projektu
V jednom z pražských vnitrobloků se právě chystá netradiční koncert pro netradiční dobu.
Pro balkony a okna vystoupí Amadeus Trio a poté kapela Zrní. Odstartují tím projekt Hrajeme do oken, který má za cíl propojit posluchače zavřené ve svých domovech a muzikanty, kteří přišli o práci kvůli zrušení koncertů.
„Je skvělé, co všechno lidé v kulturním odvětví vymysleli. Tento projekt podporuji, protože umožňuje finančně pomoci umělcům, kteří přišli o výdělek, a zároveň udělá jistě mnoha lidem radost," vzkázala mimo jiné pražská radní pro kulturu Hana Třeštíková.
Podobně už v ulicích hrál například divadelní soubor La Putyka, jiní umělci pak koncertují skrze online streamy ze svých domovů.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
16. 4. 2020 18:42
V jednom z pražských vnitrobloků se rozezvučely nástroje kapel Zrní a Tria Amadeus. Neobvyklý dvojkoncert pro diváky v otevřených oknech a na balkonech odstartoval projekt Hrajeme do oken. Ten chce propojit posluchače zavřené ve svých domovech s muzikanty, kteří přišli o práci kvůli zrušení koncertů. Omezený je však pouze na Prahu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Irvingův návrat Brooklyn výhrou neoslavil, podlehl v Clevelandu

Basketbalisté Brooklynu v prvním utkání s kompletní trojicí hvězd Kevin Durant, Kyrie Irving a James Harden na vítězství nedosáhli. Durant sice zaznamenal 38 bodů, 12 doskoků a osm asistencí, navrátilec Irving přidal 37 bodů a Harden triple double za 21 bodů, deset doskoků a 12 asistencí, Nets i přesto po druhém prodloužení prohráli 135:147 v Clevelandu.

Výsledky NBA:

Atlanta - Detroit 123:115 po prodl., Cleveland - Brooklyn 147:135 po prodl., Golden State - San Antonio 121:99, Houston - Phoenix 103:109, Indiana - Dallas 112:124, LA Clippers - Sacramento 115:96, Minnesota - Orlando 96:97, Philadelphia - Boston 117:109, Toronto - Miami 102:111. Utkání Charlotte - Washington, Portland - Memphis byla odložena.

Další zprávy