Foto: Zrní a další hrají do oken. Objednat si je může kdokoliv díky novému projektu

Foto: Zrní a další hrají do oken. Objednat si je může kdokoliv díky novému projektu
V jednom z pražských vnitrobloků se právě chystá netradiční koncert pro netradiční dobu.
Pro balkony a okna vystoupí Amadeus Trio a poté kapela Zrní. Odstartují tím projekt Hrajeme do oken, který má za cíl propojit posluchače zavřené ve svých domovech a muzikanty, kteří přišli o práci kvůli zrušení koncertů.
„Je skvělé, co všechno lidé v kulturním odvětví vymysleli. Tento projekt podporuji, protože umožňuje finančně pomoci umělcům, kteří přišli o výdělek, a zároveň udělá jistě mnoha lidem radost," vzkázala mimo jiné pražská radní pro kulturu Hana Třeštíková.
Podobně už v ulicích hrál například divadelní soubor La Putyka, jiní umělci pak koncertují skrze online streamy ze svých domovů.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
16. 4. 2020 18:42
V jednom z pražských vnitrobloků se rozezvučely nástroje kapel Zrní a Tria Amadeus. Neobvyklý dvojkoncert pro diváky v otevřených oknech a na balkonech odstartoval projekt Hrajeme do oken. Ten chce propojit posluchače zavřené ve svých domovech s muzikanty, kteří přišli o práci kvůli zrušení koncertů. Omezený je však pouze na Prahu.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Letecké a pozemní jednotky Izraele útočí v Pásmu Gazy, uvedla izraelská armáda

Letecké a pozemní jednotky Izraele útočí v Pásmu Gazy. Ve čtvrtek před půlnocí SELČ o tom bez dalších podrobností informoval twitterový účet Izraelských obranných sil (IDF).

Agentura Reuters nicméně následně uvedla, že se zřejmě nejedná o pozemní invazi, ale pouze o dělostřelecký útok z izraelského území a další vlnu leteckých úderů. Odvolává se přitom na izraelské vojenské zpravodaje obeznámené se situací.

Také obyvatelé severní části Gazy poblíž izraelských hranic podle Reuters hlásí dělostřeleckou palbu, ale žádné pozemní jednotky nevidí.

Deník The New York Times naopak napsal, že mluvčí izraelské armády podplukovník Jonathan Conricus potvrdil, že "v Gaze útočí pozemní jednotky společně s leteckými silami".

Média už během čtvrtku informovala, že Izrael podél hranice s Pásmem Gazy soustředí pozemní jednotky a tanky a je možné, že se chystá na pozemní operaci.

Zdroj: Zahraničí
Další zprávy