Foto: Doutník, smrtka, květiny i hlava naražená na kůl. Svět prožívá Castrovu smrt

El Comandante Castro zemřel. Kubánci smutní i slaví.
Kuba. Auto projíždí kolem budovy s vlajkou spuštěnou na půl žerdi v Havaně.
Kuba: Na náměstí Revoluce visí vlajka na půl žerdi.
Kuba: Kubánka prochází kolem Castrova plakátu pár hodin po ohlášení jeho smrti.
Rusko: V Moskvě vzpomínají na Castra s jeho oblíbeným doutníkem.
Foto: Reuters
Iva Špačková Reuters Iva Špačková, Reuters
27. 11. 2016 13:18
El Comandante Castro v sobotu zemřel. Kubánci se vydali do ulic, aby památku dlouholetého vůdce uctili. Jedni truchlí, druzí oslavují. Na Kubě, ale i v zahraničí, kde se lidé shromažďují před ambasádami. Podívejte se v galerii.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy