Foto: Objetí s Chruščovem a baseball s Chávezem. Projděte si život revolucionáře Castra

Foto: Objetí s Chruščovem a baseball s Chávezem. Projděte si život revolucionáře Castra
Fidel Castro a rok 1959: Vznikla ikona revoluce, v jejímž čele Castro svrhl na Kubě diktátora generála Fulgencia Batistu.
S revolucí Castrovi výrazně pomáhal Ernesto Che Guevara, který na tomto snímku hraje golf za Castrova dohledu.
Krátce po úspěšné revoluci v roce 1959 přijel Castro do země, se kterou pak celý život bojoval. Na snímku si podává ruku s tehdejším viceprezidentem Richardem Nixonem.
Rok 1960 a objetí s ruským premiérem Nikitou Chruščovem. Spojenectví se Sovětským svazem přispělo v roce 1962 k odstartování takzvané kubánské krize, kdy kvůli rozmístění sovětských raket středního doletu na Kubě stál svět po několik dnů nejblíže jaderné válce v celé historii.
Foto: ČTK
Jiří Hovorka Jiří Hovorka
26. 11. 2016 12:49
Projděte si v galerii střípky ze života Fidela Castra, který v noci ve věku 90 let zemřel.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy