Foto: Když se země otevře. Nebezpečné propady půdy

Foto: Když se země otevře. Nebezpečné propady půdy
... podemletí vrstev půdy proudící vodou jako ve Vietnamu...
... nebo kolaps důlních chodeb. Tento záběr byl pořízen z poddolovaného města Berezniki v Rusku.
Podzemní práce se můžou nebezpečným způsobem projevit i u nás. V pražském parku Stromovka se v minulosti propadla půda v místech, kde se tehdy razil tunel pro silniční okruh.
Stejná příčina stála i za vznikem tohoto kráteru v Praze 6. Díra v zemi měla průměr cca 15 metrů.
Foto: Profimédia
ČTK Dan Poláček ČTK, Profimedia, Dan Poláček
12. 4. 2013 14:00

Čas od času dochází na různých místech světa k propadům země. Nedávno se to stalo například v Rusku či na Floridě. Příčiny tohoto fenoménu mohou být jak přírodního rázu, tak zaviněné lidskou činností.

 

Právě se děje

před 15 minutami

USA dospěly k dílčí obchodní dohodě s Čínou, další cla nezavedou

Spojené státy a Čína dosáhly první fáze obchodní dohody. Oznámili to dnes představitelé obou zemí. Washington tak podle prezidenta Donalda Trumpa v neděli nezavede plánovaná dodatečná cla na čínské zboží. "Sjednali jsme velmi rozsáhlou první fázi dohody s Čínou. Souhlasili s mnoha strukturálními změnami a s rozsáhlými nákupy zemědělských produktů, energie a zpracovatelských výrobků," napsal Trump na svém twitterovém účtu. "Okamžitě zahájíme jednání o druhé fázi dohody," dodal. Spojené státy a Čína spolu od loňska vedou obchodní válku, ve které na sebe vzájemně uvalují cla. V neděli plánoval Washington zavést dodatečná cla na dovoz z Číny, jehož roční hodnota činí téměř 160 miliard dolarů (3,7 bilionu Kč).

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Skokani Kožíšek i Sakala postoupili v Klingenthalu z kvalifikace

Oba čeští skokani na lyžích Čestmír Kožíšek i Filip Sakala postoupili do nedělního závodu Světového poháru v Klingenthalu. Kožíšek skočil v kvalifikaci 123 metrů a obsadil 35. místo, Sakalův skok byl o šest metrů kratší a český reprezentant skončil pětačtyřicátý, o jedinou pozici za lídrem SP Danielem-Andrém Tandem z Norska. Zvítězil Rakušan Stefan Kraft.

Další zprávy