Foto: Takhle žil hrdina s duší vojáka. McCain se nebál vyčnívat, roky strávil ve vietnamském zajetí

Ve Vietnamu, kde působil jako námořní letec, byl McCain (vpravo dole) zajat.
Jeho otec i dědeček byli oba čtyřhvězdičkoví námořní admirálové.
Sám John McCain byl ve druhé polovině svého života znám díky své zářné politické kariéře v republikánských řadách. V posledních letech se proslavil i jako jeden z nejhlasitějších kritiků současného prezidenta USA Donalda Trumpa.
S jeho předchůdcem v Bílém domě, Barackem Obamou, se v roce 2008 coby republikánský kandidát na prezidenta dokonce utkal v kampani.
John McCain na oficiálním snímku Kongresu USA z roku 1977. Do Kapitolu - tehdy coby člen Sněmovny reprezentantů za Arizonu - poprvé nastoupil v roce 1983. Tím začala jeho politická kariéra ve světle celoamerických reflektorů.
Foto: Reuters
Zahraničí Kateřina Vítková Zahraničí, Kateřina Vítková
26. 8. 2018 10:49
Ve věku 81 let v sobotu zemřel americký republikánský senátor John McCain. Přes třicet let působil jako vlivný politik, který se nebál postavit ani několika americkým prezidentům. V duši byl však voják, jenž sloužil rodné zemi.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Iráku zatkli organizátory pondělního útoku na bagdádském tržišti

V Iráku zatli lidi odpovědné za pondělní atentát, který si v Bagdádu vyžádal více než 30 mrtvých. Na twitteru to dnes oznámil premiér Mustafá Kázimí. K útoku, který zasáhl lidi na tržišti, se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

"Zatkli jsme všechny členy zbabělé teroristické skupiny, která naplánovala a provedla útok na tržišti Al-Vahajlát" ve čtvrti Sadr, napsal Kázimí. Podle něj mají zadržení stanout před soudem ještě dnes.

Další zprávy