Historické hlasování obrazem: Odvolejte Trumpa, zbabělci, protestovali Američané

Historické hlasování obrazem: Odvolejte Trumpa, zbabělci, protestovali Američané
Americká Sněmovna reprezentantů ve středu podle očekávání schválila ústavní žalobu na Donalda Trumpa. Během dne se v různých městech USA sešli lidé protestující proti prezidentovi a požadující jeho odvolání.
Řada lidí demonstrovala přímo u sídla Kongresu ve Washingtonu.
Komentátoři ale očekávají, že ačkoliv tzv. impeachment prošel sněmovnou, horní komora Kongresu neboli Senát prezidenta zprostí viny. Převahu tu totiž mají Trumpovi republikáni.
Před Kongres přišli ve středu i někteří Trumpovi příznivci.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
19. 12. 2019 15:46
Donald Trump se stal třetím prezidentem v dějinách Spojených států, proti kterému Sněmovna reprezentantů schválila impeachment. Trump podle demokratů zneužil svého úřadu tím, že se snažil přinutit ukrajinskou vládu, aby mu dodala kompromitující informace na jeho možného volebního soupeře Joea Bidena. Proti Trumpovi ve středu protestovali lidé v New Yorku, Washingtonu i Seattlu.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Platnost řidičských průkazů se kvůli frontám prodlouží

Platnost řidičských průkazů se prodlouží, nyní propadlé doklady tak nebude nutné měnit. Opatření zatím platí po dobu nouzového stavu, ministerstvo dopravy však navrhuje jeho pokračování až do konce března, oznámil dnes úřad. Pracoviště registru vozidel a řidičů byla v minulých dnech v některých městech kvůli zkrácené pracovní době přehlcená a vytvářely se dlouhé fronty.

Opatření, na kterém se resort dopravy dohodl s ministerstvem vnitra, platí pro řidičské průkazy a průkazy profesní způsobilosti řidiče. "Za předpokladu, že uplynula doba platnosti dokladů v době trvání nouzového stavu, se hledí na tyto doklady jako na platné, respektive držitelé těchto dokladů nebudou za výkon činnosti realizovaný s dokladem, jenž v době nouzového stavu pozbyl plynutím času své platnosti, v přestupkovém řízení postihováni," stojí v metodickém stanovisku ministerstva dopravy, které dnes dostaly jednotlivé úřady.

Další zprávy