Podle Wreye sám čínský prezident Si Ťin-pching prosadil program nazvaný "hon na lišku", v rámci nějž Peking například zadržel rodinu Číňana žijícího v zahraničí, aby ho donutil k návratu do rodné země. "Stovky obětí honu na lišku, na které (Čína) cílí, žijí tady ve Spojených státech a mnoho z nich jsou američtí občané či držitelé zelených karet," řekl šéf FBI.
Takzvaná zelená karta opravňuje k trvalému pobytu v USA. Jako příklad uvedl kauzu, kdy rodinu jednoho z cílů programu navštívil agent čínské vlády a řekl jim, že si může vybrat mezi návratem do vlasti či sebevraždou.
Wrey ve svém vyjádření proto vyzval osoby, které by se cítily být pod podobným tlakem čínských úřadů, aby kontaktovaly místní pobočku FBI.
Podle Wreye se nyní téměř polovina z asi 5000 aktivních operací americké kontrarozvědky nějakým způsobem týká Číny. "Dostali jsme se nyní do bodu, kdy FBI otevírá nový kontrašpionážní případ související s Čínou každých 10 hodin," řekl Wrey.
Vztahy mezi USA a Čínou, jež byly napjaté vzhledem k vzájemné obchodní válce vyvolané americkým prezidentem Donaldem Trumpem, se v posledních měsících dostaly na bod mrazu kvůli pandemii covidu-19. Trump totiž Peking opakovaně obviňuje z toho, že nese odpovědnost za stav šíření nákazy a tím i za ekonomické škody, které způsobila ochranná opatření přijatá za účelem zpomalení viru.