Evropa nelétá, sopka neustále diktuje, jak se bude cestovat

Evropa nelétá, sopka neustále diktuje, jak se bude cestovat
Podle meteorologů sice aktivita vulkánu polevuje, ale i tak chrlí další a další popel.
Mračno sopečného popela ze sopky pod islandským ledovcem Eyjafjallajökull bude zřejmě ovlivňovat život v Evropě i v nejbližších dnech.
Mraky popela nad jihem Islandu.
Popel nad Myrdalssandur na dálnici 1, na Islandu.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
17. 4. 2010 15:47

Reykjavík - Aktivita islandského vulkánu v ledovci Eyjafjallajökull podle islandských odborníků pokračuje, ale pravděpodobně již s menší intenzitou. Nicméně větry zřejmě oblak sopečného popela budou hnát směrem k Evropě ještě nejméně čtyři až pět dní, uvedl podle agentury AFP islandský Meteorologický institut. Letiště po celé Evropě jsou ochromena.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, tvořily se kolony

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci dálnici D1 za Prahou. Řidiči několik hodin neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět.

Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému, k nehodě přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby, vyplývá z informací Národního dopravního informačního centra. Před 06:00 se podařilo následky nehody odstranit a dálnici znovu otevřít.

Nehoda se stala na 12. kilometru směrem na Brno. Kolize dvou osobních aut skončila podle informací silničářů vážným zraněním. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy