Eurojust a Europol rozbily mezinárodní kriminální síť, obchodovala s narkotiky i zbraněmi

ČTK ČTK
2. 10. 2017 19:46
Velkou mezinárodní zločineckou síť zabývající se obchodováním s narkotiky a se zbraněmi rozbily ve spolupráci s orgány v Německu, Nizozemsku a Polsku agentury Eurojust a Europol. Zatčeno bylo přes 40 osob. Zásah se připravoval několik let a koordinované akce ve třech unijních zemích proběhly 25. září.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Haag - Agentury Eurojust a Europol ve spolupráci s orgány v Německu, Nizozemsku a Polsku rozbily velkou mezinárodní zločineckou síť zabývající se obchodováním s narkotiky a se zbraněmi, ale i dalšími kriminálními aktivitami. Při rozsáhlé operaci bylo zatčeno přes 40 osob podezřelých ze zapojení do trestné činnosti organizace, informovaly v pondělí ve společném prohlášení obě uvedené agentury Evropské unie.

Zásah se připravoval několik let a koordinované akce ve třech unijních zemích proběhly 25. září. V Polsku provedlo více než 330 policistů prohlídky v 75 domech. Jejich výsledkem bylo zatčení 43 podezřelých a zabavení střelných zbraní, velkého množství drog, falešných eurobankovek, cigaret a dalšího důkazního materiálu.

Polská prokuratura v této souvislosti sdělila, že díky této operaci zajistila majetek v celkové výši 4,5 milionu zlotých (27 milionů korun), zablokovala nemovitosti, luxusní vozidla a rovněž hotovost půl milionu zlotých.

Podezřelí jsou obviněni z desítek trestných činů. Podle prohlášení jsou mezi nimi zapojení do zločinecké organizace, výroba více než 900 kilogramů amfetaminu, obchodování s velkým množstvím drog a se střelnými zbraněmi, nedovolené držení střelných zbraní a munice, krádeže luxusních aut a další zločiny.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy