Eurojust a Europol rozbily mezinárodní kriminální síť, obchodovala s narkotiky i zbraněmi

ČTK ČTK
2. 10. 2017 19:46
Velkou mezinárodní zločineckou síť zabývající se obchodováním s narkotiky a se zbraněmi rozbily ve spolupráci s orgány v Německu, Nizozemsku a Polsku agentury Eurojust a Europol. Zatčeno bylo přes 40 osob. Zásah se připravoval několik let a koordinované akce ve třech unijních zemích proběhly 25. září.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Haag - Agentury Eurojust a Europol ve spolupráci s orgány v Německu, Nizozemsku a Polsku rozbily velkou mezinárodní zločineckou síť zabývající se obchodováním s narkotiky a se zbraněmi, ale i dalšími kriminálními aktivitami. Při rozsáhlé operaci bylo zatčeno přes 40 osob podezřelých ze zapojení do trestné činnosti organizace, informovaly v pondělí ve společném prohlášení obě uvedené agentury Evropské unie.

Zásah se připravoval několik let a koordinované akce ve třech unijních zemích proběhly 25. září. V Polsku provedlo více než 330 policistů prohlídky v 75 domech. Jejich výsledkem bylo zatčení 43 podezřelých a zabavení střelných zbraní, velkého množství drog, falešných eurobankovek, cigaret a dalšího důkazního materiálu.

Polská prokuratura v této souvislosti sdělila, že díky této operaci zajistila majetek v celkové výši 4,5 milionu zlotých (27 milionů korun), zablokovala nemovitosti, luxusní vozidla a rovněž hotovost půl milionu zlotých.

Podezřelí jsou obviněni z desítek trestných činů. Podle prohlášení jsou mezi nimi zapojení do zločinecké organizace, výroba více než 900 kilogramů amfetaminu, obchodování s velkým množstvím drog a se střelnými zbraněmi, nedovolené držení střelných zbraní a munice, krádeže luxusních aut a další zločiny.

 

Právě se děje

Další zprávy