Foto: Co se stane, až tu bude? Amerika žije ebolou

Foto: Co se stane, až tu bude? Amerika žije ebolou
Jako kdyby si tady každý myslel, že mají všichni kolem ebolu. Tak popisuje to, co se teď děje v USA, komentátor amerického serveru International Business Times Connor Sheets.
Snímek z newyorského letiště Johna F. Kennedyho zachycuje cestujícího, který si - pravděpodobně kvůli strachu z eboly - zakrývá obličej rouškou. Chrání se i přes to, že lékaři zatím nic takového nedoporučili.
Letiště JFK měří teplotu pasažérů už od soboty, od čtvrtka mají screening cestujících provádět také americká letiště ve Washingtonu, Newarku, Chicagu a Atlantě. Právě tam přilétá 94 procent lidí, kteří míří do Spojených států z rizikových oblastí v západní Africe.
Ebolu skloňují Američané ve všech pádech. Zevrubně ji rozebírají americká média, mluví o ní lidé na ulicích...
Foto: Reuters
Reuters Petr Jemelka Reuters, Petr Jemelka
Aktualizováno 15. 10. 2014 9:26
Viru krvácivé horečky už v západní Africe podlehlo na 4500 lidí. Severní Amerika, Evropa i další části světa se připravují na příliv nemocných. Neviditelné nebezpečí je děsí.

New York / Londýn - Světem obchází strach. Strach z eboly.

Přestože se mimo Afriku dosud nakazili pouze zdravotníci, které je možné spočítat na prstech jedné ruky, začínají vlády celého světa přijímat opatření, jako by už svět čelil pandemii.

Podívejte se, jak se největší nádraží, letiště a další frekventovaná místa ve světě obrňují proti viru krvácivé horečky.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 5 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy