Dostal jsem pokárání, možná skončím na samotce, vzkázal z ruského vězení Navalnyj

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
29. 3. 2021 19:57
Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj vzkázal z vězení, že by mohl skončit na samotce, jelikož mu správa věznice udělila za dva týdny už šest pokárání za menší přestupky.
Foto: Reuters

"Dostaneš dvě napomenutí a můžeš jít na samotku. A to je věc nepříjemná, podmínky se tam blíží mučení," píše Navalnyj v textu, který se objevil na jeho Instagramu. Známý kritik Kremlu se nachází ve vězeňské kolonii IK-2 v Pokrovu ve Vladimirské oblasti, která je známá striktním režimem, jenž v ní panuje.

"Vstal z postele deset minut před povelem 'Vstávat'. Odmítl jít cvičit a řekl náčelníkovi oddělení 'Pojďme si dát raději kávu'. Odmítl sledovat přednášku na videu, kterou nazval idiotskou. Při setkání s advokáty byl v tričku," vyjmenovává v příspěvku ruský opozičník další přestupky, které nyní správa věznice posuzuje, přičemž mu prý hrozí dalších dvacet napomenutí. Podle jeho advokátky Olgy Michajlovové pokárání za porušení vnitřního vězeňského řádu také znamená, že odsouzený nebude moci požádat o podmínečné propuštění.

Minulý týden Navalného spolupracovníci upozornili na jeho zhoršený zdravotní stav. Michajlovová ve čtvrtek prohlásila, že vězeň trpí silnými bolestmi zad a pravé nohy. "Jedna noha mu prakticky nefunguje, nemůže se o ni vůbec opřít," uvedla. Samotný Navalnyj si poté postěžoval, že se obává, aby kvůli nedostatečné lékařské péči nepřišel o pravou nohu. Už dříve si stěžoval, že nezná svou diagnózu a v noci ho dozorci každou hodinu budí.

VIDEO: Navalného lékařka ignorovala při razii ruskou policii. 

K Anastasii Vasiljevové vtrhli policisté po sobotních protestech, které žádaly propuštění kritika Kremlu z vězení. | Video: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Antimonopolní úřad povolil nákup Equa bank skupinou Raiffeisenbank

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil skupině Raiffeisenbank nákup Equa Bank od fondu AnaCap Financial Partners. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě, rozhodnutí je pravomocné.

" V důsledku fúze získá společnost Raiffeisenbank možnost výlučně kontrolovat společnosti Equa bank a Equa Sales & Distribution. Ke spojení soutěžitelů dochází v oblasti poskytování bankovních služeb," uvedl úřad.

Raiffeisenbank International (RBI) oznámila nákup 100 procent akcií Equa bank od fondu AnaCap Financial Partners na začátku února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy