Odejdeme do 31. října, ale neřekl jsem který rok. Přinášíme nejlepší vtipy o brexitu

Helena Truchlá Jana Václavíková Helena Truchlá, Jana Václavíková
Aktualizováno 27. 10. 2019 14:41
Britští politici se už tři a půl roku marně snaží vyvést Spojené království z Evropské unie. V čele země stojí už třetí premiér, ale pořád není jasné, kdy a jak přesně Britové odejdou. Brexit, způsob vyjednávání premiéra Borise Johnsona i neschopnost jeho předchůdkyně Theresy Mayové se za tu dobu staly terčem vtipů, parodií a fotomontáží na sociálních sítích. Podívejte se na ty nejlepší z nich.
Foto: Facebook - DG Meme

Boris Johnson čeká na odpověď z Bruselu

"Evropská unie pošle svou odpověď na žádost o odklad brexitu vytištěnou na toaletním papíru. Ale aspoň bude podepsaná," svěřil se evropský úředník. 

Vlastní žádost o odklad, který britský premiér do Bruselu poslal s dodatkem, že o něj ve skutečnosti nestojí, Johnson nepodepsal. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Itálie se objevil plejtvákovec šedý, odborníky to ohromilo

V Itálii už týden vzbuzuje obrovské pozdvižení plejtvákovec šedý, který se objevil u tamního pobřeží. Kytovec, jehož domovem je Tichý oceán, se podle odborníků vrátil do Atlantiku poprvé po 300 letech. Ochránci přírody jej postupně pozorovali v Neapolském zálivu, u ostrova Ponza a naposledy poblíž Fiumicina nedalo Říma, napsala dnes agentura DPA.

Plejtvákovci šedí dříve v Atlantiku žili, ale byli vyhubeni lovci a poslední tři staletí se podle vědců vyskytovali výhradně u pacifického pobřeží Severní Ameriky a u břehů severovýchodní Asie. Nyní se odborníci dohadují, jak se mladý jedinec do Středozemního moře, které je součástí Atlantiku, dostal a zda lze vzácný úkaz považovat za důkaz, že se tato velryba natrvalo vrací do Atlantického oceánu.

Možné vysvětlení toho, že se plejtvákovec objevil u Itálie, je dvojí. Podle některých vědců není vyloučeno, že díky tání ledu v Arktidě mohla velryba do Atlantiku doplavat. Jiní mají za to, že vzhledem k jejímu věku se nejspíš v Atlantickém oceánu už narodila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy