Diplomatickou čtvrtí v Kábulu otřásl výbuch. Útok u budovy velvyslanectví má tři mrtvé

ČTK ČTK
Aktualizováno 31. 10. 2017 14:52
Nejméně tři mrtvé a deset zraněných si vyžádal úterní výbuch, který otřásl diplomatickou čtvrtí afghánské metropole Kábulu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní zdravotnické zdroje. K atentátu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). V přísně střežené Zelené zóně, kde se incident stal, se nachází prezidentský palác, sídlo mise NATO a řada vládních a diplomatických úřadů. Terč útoku zatím není jasný. Afghánská televize TOLO uvedla, že k explozi došlo poblíž australského velvyslanectví. Podle mluvčí českého ministerstva zahraničních věcí Michaely Lagronové jsou všichni zaměstnanci českého velvyslanectví v Kábulu v pořádku.
Útok si vyžádal oběti i zraněné.
Útok si vyžádal oběti i zraněné. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 9 minutami

Příčinou tragického požáru ve Vejprtech, při kterém zemřelo osm lidí, byla manipulace s otevřeným ohněm. Všechny oběti se při požáru udusily.

před 31 minutami

Ústecký kraj pošle Vejprtům milion, zaměstnanci vybrali 70 tisíc korun

Radní Ústeckého kraje schválili na pomoc Vejprtům po tragickém požáru milion korun. Částku budou schvalovat v pondělí zastupitelé. Zaměstnanci krajského úřadu mezi sebou vybrali 70 tisíc korun, dnes je předají městu, ve kterém v neděli při požáru domu pro zdravotně postižené zemřelo osm mužů, 30 lidí záchranáři ošetřili. 

Milion korun z fondu pro mimořádné události má pomoci s likvidací následků požáru v domově Kavkaz. Objekt je podle statika nyní neobyvatelný, musí se vyměnit ohořelé části, vymalovat, uklidit. Lidé začnou s úklidem poté, co si dům prohlédne zástupce pojišťovny.

Ústecký kraj zajistil občanům města Vejprty, včetně klientů domova a jeho zaměstnanců psychosociální pomoc. Zástupci města mohou kontaktovat humanitární organizace, jejichž součástí jsou centra krizové intervence.

Další zprávy