Diplomatickou čtvrtí v Kábulu otřásl výbuch. Útok u budovy velvyslanectví má tři mrtvé

ČTK ČTK
Aktualizováno 31. 10. 2017 14:52
Nejméně tři mrtvé a deset zraněných si vyžádal úterní výbuch, který otřásl diplomatickou čtvrtí afghánské metropole Kábulu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní zdravotnické zdroje. K atentátu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). V přísně střežené Zelené zóně, kde se incident stal, se nachází prezidentský palác, sídlo mise NATO a řada vládních a diplomatických úřadů. Terč útoku zatím není jasný. Afghánská televize TOLO uvedla, že k explozi došlo poblíž australského velvyslanectví. Podle mluvčí českého ministerstva zahraničních věcí Michaely Lagronové jsou všichni zaměstnanci českého velvyslanectví v Kábulu v pořádku.
Útok si vyžádal oběti i zraněné.
Útok si vyžádal oběti i zraněné. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 minutami

Německý řetězec kadeřnictví Klier je v platební neschopnosti

Největší německý řetězec kadeřnictví Klier je kvůli propadu tržeb způsobenému pandemií nemoci covid-19 v platební neschopnosti. Oznámila to dnes agentura DPA. Firma má podle svých slov v Německu kolem 1400 poboček a další v zahraničí, včetně Česka. Firma doufá v reorganizaci a obnovení činnosti na jaře. Jak se situace dotkne poboček v zahraničí zatím není jasné.

Finanční potíže Klieru rostly od začátku pandemie kvůli prudkému poklesu poptávky. Na začátku září firma požádala o ochranu před věřiteli za účelem reorganizace. Nyní soud v německém Wolfsburgu, kde má firma sídlo, uvolnil cestu hlavnímu konkurznímu řízení.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Zeman jmenoval Petra Mlsnu předsedou antimonopolního úřadu

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval Petra Mlsnu předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Dosavadní náměstek ministra vnitra ve funkci nahradil Petra Rafaje, který k dnešku rezignoval. Jeho konec požadovali zástupci vládní koalice.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do kterého se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se uskutečnilo poprvé, dosud nového předsedu vybírali politici.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Britský řetězec Debenhams čeká likvidace, ohroženo je 12 000 míst

Britský řetězec obchodních domů Debenhams vstoupí do likvidace, což bude znamenat uzavření poboček a možný zánik 12 000 pracovních míst. Správci podniku se pro tento postup rozhodli poté, co firma JD Sports ztratila zájem o jeho převzetí. Informovaly o tom dnes agentury AP a Reuters.

Likvidace společnosti Debenhams je další ranou pro britský maloobchodní sektor, který se potýká s negativními dopady pandemie covidu-19. V pondělí se pod ochranu před věřiteli uchýlil britský maloobchodní prodejce oděvů Arcadia Group, což ohrožuje dalších 13 000 pracovních míst, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy