Desetitisíce Slováků opět demonstrují, žádají odchod policejního prezidenta Gašpara

ČTK ČTK
15. 4. 2018 19:19
Slováci chtějí odstoupení i zvláštního prokurátora Dušana Kováčika. Stejně jako Kováčik i policejní prezident Gašpar odmítá opustit svůj úřad.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: TV Markíza, TVnoviny.sk

Bratislava - Desetitisíce Slováků v neděli opět vyrazily do ulic, aby si vynutily vládní reformu a odchod policejního prezidenta Tibora Gašpara a zvláštního prokurátora Dušana Kováčika.

Podle serveru Denník N je v bratislavských ulicích podle odhadů 31 000 až 35 0000 lidí. Další demonstrují v Humenném na východě země.

Uvedení dva úředníci "dlouho přehlíželi korupční skandály, o kterých psal zavražděný Ján Kuciak a další investigativní novináři", uvádějí organizátoři protestu Za slušné Slovensko. "Slovensko musí být zemí, kde se trestá korupce, ne odvaha," prohlásila Karolina Farská, která je jedním z organizátorů.

Kováčik, který je v úřadu od roku 2004, je odpovědný za stíhání za zneužívání moci a korupci mezi státními zaměstnanci a politiky. Jak vyplývá z loňských údajů z jeho kanceláře, Kováčik v letech 2009 až 2017 dozoroval 61 případů a v žádném z nich neuplatnil trestní obvinění. Stejně jako Kováčik i policejní prezident Gašpar odmítá opustit svůj úřad, uvedla agentura Reuters.

 

Právě se děje

Další zprávy