Demokraty ve Sněmovně reprezentantů dál povede Pelosiová

ČTK ČTK
18. 11. 2014 19:43
Čtyřiasedmdesátiletá zástupkyně státu Kalifornie Demokratickou stranu ve Sněmovně vede od roku 2003.
Nancy Pelosiová.
Nancy Pelosiová. | Foto: Reuters

Washington - Demokratickou menšinu v americké Sněmovně reprezentantů další dva roky povede Nancy Pelosiová. V tajném hlasování se na tom podle agentury AP shodli zástupci strany prezidenta Baracka Obamy v dolní komoře amerického Kongresu. V kongresových volbách ze 4. listopadu ovládli obě komory, tedy Sněmovnu reprezentantů i Senát, republikáni.

Potvrzení Pelosiové ve funkci nebylo žádným překvapením, neboť proti ní nenastoupil jiný kandidát a to i přes to, že se mezi demokraty ozývají hlasy požadující mladšího vůdce, který by byl schopen veřejnosti vysvětlovat úspěchy Obamovy administrativy.

Čtyřiasedmdesátiletá zástupkyně státu Kalifornie Demokratickou stranu ve Sněmovně vede od roku 2003. V letech 2007 až 2011 zastávala dokonce jako vůbec první žena v amerických dějinách funkci předsedkyně komory.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 15 minutami

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy