Čína pokračuje v boji proti znečištění. Loni zadržela 720 lidí a rozdala pokuty za miliony dolarů

ČTK ČTK
12. 1. 2017 8:24
Čína už třetím rokem vede boj proti znečištění životního prostředí, v jehož rámci se snaží napravit škody napáchané na svém ovzduší, půdě a vodě po desetiletích rychlého ekonomického růstu. Loni kvůli tomu zadržela 720 lidí a rozdala pokuty za více než půl miliardy korun.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters

Šanghaj (Čína) – Čína v loňském roce zadržela 720 osob v rámci pokračující "války proti znečištění". Hlavní město Peking loni udělilo pokuty dosahující v přepočtu 21,8 milionu dolarů (téměř 556 milionů korun) za porušování zákonů na ochranu životního prostředí. Informovala o tom čínská média.

Kvůli obavám o životní prostředí vláda v Pekingu zamítla jedenáct projektů v hodnotě dosahující v přepočtu zhruba 14 miliard dolarů, uvedla oficiální tisková agentura Nová Čína.

Čína už třetím rokem vede boj proti znečištění, v jehož rámci se snaží napravit škody napáchané na svém ovzduší, půdě a vodě po desetiletích rychlého ekonomického růstu.

Minulý týden vyhlásil Peking vysoký stupeň varování proti smogu, který přiměl obyvatele nevycházet z domů, pokud to není naprosto nutné. Podobné poplachy se v posledních letech především v zimních měsících opakují pravidelně.

 

Právě se děje

Další zprávy