Chudoba hrozí čtvrtině populace Evropské unie, v Česku jen 15 procentům

ČTK ČTK
16. 10. 2015 16:39
Chudobou nebo sociálním vyloučením je ohrožena čtvrtina občanů Evropské unie. Nejméně jich je podle nových dat Eurostatu v České republice - pouze 14,8 procenta. Přes 40 procent lidí ohrožených chudobou mají Rumunsko a Bulharsko. Celkově je v Evropské unii sociálním vyloučením ohroženo 24,4 procenta obyvatel, což je 122 milionů lidí. Ohrožení sociálním vyloučením znamená, že se dotyčný ocitl v jedné ze tří rizikových situací. Je ohrožen chudobou i po vyplacení sociálních dávek, trpí velkým materiálním nedostatkem nebo žije v domácnosti s velmi nízkou výdělečnou činností. Počet takto postižených od roku 2008 tři roky po sobě mírně stoupal a od roku 2013 prakticky stagnuje.
V Evropské unii je sociálním vyloučením ohroženo 122 milionů lidí. Ilustrační foto.
V Evropské unii je sociálním vyloučením ohroženo 122 milionů lidí. Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 50 minutami

Bývalý šéf Interpolu dostal 13,5 roku vězení, Čína ho viní z braní úplatků

Bývalý šéf mezinárodní policejní organizace Interpol Meng Chung-wej byl v Číně odsouzen k trestu 13,5 roku vězení za úplatkářství a zneužití moci. Verdikt vynesl soud v severočínském městě Tchien-ťin, který Mengovi rovněž udělil pokutu ve výši dvou milionů jüanů (6,55 milionu korun), informovala agentura Reuters.

Podle vyjádření soudu přijal Meng na úplatcích více než 14,46 milionu jüanů (47,4 milionu korun) a zneužíval svého postavení, když mezi roky 2005 a 2017 působil jako náměstek čínského ministra pro vnitřní bezpečnost a šéf námořní policie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy