Chlapec a jeho rodiče zemřeli v kráteru sopky poblíž Neapole. Přežil jen sedmiletý syn

ČTK ČTK
12. 9. 2017 18:55
Jedenáctiletý chlapec a jeho rodiče zemřeli v mělkém sopečném kráteru v italské Solfataře. Italská média i tiskové agentury se rozcházejí v tom, jak k incidentu došlo. Podle webu listu La Repubblica chlapec vlezl do ohraničené oblasti a na pohyblivém písku sklouzl do mělkého kráteru. Rodiče se hocha neúspěšně pokusili vytáhnout. Trojice se posléze podle hasičů pravděpodobně udusila plyny, jež kráter vypouští. Agentura AP napsala, že trojici mohla usmrtit erupce žhavého bahna. Poslední člen rodiny, sedmiletý chlapec, zůstal za zábranou a jako jediný přežil.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Pozzuoli - Jedenáctiletý chlapec a jeho rodiče zemřeli v mělkém sopečném kráteru v italské Solfataře, nejznámějším místě Flegrejských polí. Takzvaná vulkanická kaldera, v podstatě obří kráter o průměru 13 kilometrů, se rozkládá západně od jihoitalské Neapole. Místo hojně navštěvují turisté z celého světa.

Italská média i tiskové agentury se rozcházejí v tom, jak k incidentu došlo. Podle webu listu La Repubblica chlapec vlezl do ohraničené oblasti a na pohyblivém písku sklouzl do mělkého kráteru. Rodiče se hocha neúspěšně pokusili vytáhnout. Trojice se posléze podle hasičů pravděpodobně udusila plyny, jež kráter vypouští.

Agentura AP napsala, že syna a jeho rodiče mohla usmrtit erupce žhavého bahna. Poslední člen rodiny, sedmiletý chlapec, zůstal za zábranou a jako jediný přežil.

Po neštěstí byla těla z kráteru vyzdvižena a celá oblast uzavřena. Sedmiletý hoch byl svěřen pracovníkům sociální péče a úřady kontaktovaly jeho prarodiče v Turínu.

Z půdy v Solfataře uniká pára o teplotě 160 stupňů Celsia a plyny, včetně jedovatého sirovodíku, uvedla agentura Reuters. Na Flegrejských polích se nachází na tři desítky kráterů a hojně zde unikají sopečné plyny.

Podle vulkanologů jsou Flegrejská pole jedním z míst, kde potenciálně hrozí erupce supervulkánu. Pokud by se tento scénář opravdu naplnil, mohl by výbuch způsobit katastrofu nedozírných rozměrů, protože jde o hustě obydlenou oblast, kde žijí odhadem tři miliony lidí.

Geologové Flegrejská pole neustále monitorují, kontrolují teploty a analyzují chemické složení plynů. Měření ukázala, že za posledních 30 let půda v oblasti stoupla o 30 centimetrů.

 

Právě se děje

Další zprávy