Český alpinista se těžce zranil v rakouských Alpách

ČTK ČTK
24. 9. 2017 11:24
Třicetiletý český alpinista se v sobotu těžce zranil při neštěstí v severorakouském alpském středisku Hinterstoderu. Záchranáři ho pomocí lan vyzdvihli do speciálního vrtulníku a přepravili do okresní nemocnice ve městě Kirchdorf an der Krems, oznámila agentura APA. Podle policejní informace se Čech vydal se svým šestadvacetiletým krajanem na výstup jižní stěnou Kraxenbergu. Při zakládání mezijištění se uvolnil českému horolezci kámen a on se pak zřítil do hloubky asi 25 metrů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Koronavirus odsouvá zrušení střídání zimního a letního času, zřejmě na dlouho

Koronavirová krize odsouvá možné zrušení pravidelného střídání času, zřejmě na dlouhou dobu. Evropská komise původně navrhovala zrušení střídání času na letošní nebo příští rok, v současnosti se však o věci nejedná a je otázkou, zda se s ohledem na současnou krizi a její dopady téma na jednací stůl vůbec vrátí. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. V noci na neděli 25. října se hodinové ručičky ve 03:00 posunou o hodinu zpět.

Evropská komise v roce 2018 navrhla zrušení střídání času, ponechala však na členských státech, aby se dohodly na tom, který čas bude zaveden celoročně. Česká vláda předloni podpořila zavedení zimního, tedy standardního středoevropského astronomického času. Návrh komise ovšem ještě musí schválit unijní Rada a Evropský parlament, do té doby se nic nemění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy