Kadyrov hledá asistenta. Ruská televize chystá reality show s čečenským vůdcem

ČTK ČTK
1. 7. 2016 19:00
Ramzan Kadyrov si bude nového asistenta vybírat před televizními kamerami. Uchazeči o práci, kteří budou plnit nejrůznější úkoly, se mohou přihlásit do 22. července. Televize v upoutávce upozorňuje, že soutěžící budou muset dokázat, že mají "inovativní myšlení" a že dokážou "přesně plnit zadané úkoly a snést pracovní zatížení 24 hodin denně". Stanice Rossija 1 tím navazuje na obdobnou reality show The Apprentice, v níž uchazeče o zaměstnání úkoloval mediální magnát a nynější republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump.
Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov.
Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov. | Foto: ČTK

Moskva - Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov si chce vybrat nového asistenta s pomocí televize.

Stanice Rossija 1 chystá do vysílání nový pořad, kde budou uchazeči o tuto prestižní práci muset plnit nejrůznější úkoly, aby budoucího šéfa přesvědčili o svých schopnostech.

Pořad má být jakousi svéráznou obdobou úspěšné reality show The Apprentice, v níž uchazeče o zaměstnání úkoloval mediální magnát a nynější republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump, napsal deník The Guardian.

Ruská televize už začala hledat zájemce o účast ve vysílání a přihlášky bude přijímat do 22. července. V upoutávce upozorňuje, že uchazeči o práci v prezidentské kanceláři budou muset dokázat, že mají "inovativní myšlení" a že dokážou "přesně plnit zadané úkoly a snést pracovní zatížení 24 hodin denně".

Devětatřicetiletý prezident severokavkazské republiky Kadyrov, Putinův chráněnec, vládne v Čečensku pevnou rukou po dvou separatistických válkách. V dubnu mu sice skončil mandát vůdce autonomní republiky, ale Putin ho pověřil výkonem funkce až do zářijových parlamentních a komunálních voleb.

Kadyrov se počátkem roku dostal na titulní stránky ruských novin, když na sociální síti nepokrytě vyhrožoval smrtí ruským opozičním vůdcům. Zástupci ruské opozice tvrdí, že právě lidé z okolí Kadyrova byli nejspíš objednavateli loňské vraždy opozičního politika Borise Němcova.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy