reklama
 
 

Kadyrov hledá asistenta. Ruská televize chystá reality show s čečenským vůdcem

1. 7. 2016 19:00
Ramzan Kadyrov si bude nového asistenta vybírat před televizními kamerami. Uchazeči o práci, kteří budou plnit nejrůznější úkoly, se mohou přihlásit do 22. července. Televize v upoutávce upozorňuje, že soutěžící budou muset dokázat, že mají "inovativní myšlení" a že dokážou "přesně plnit zadané úkoly a snést pracovní zatížení 24 hodin denně". Stanice Rossija 1 tím navazuje na obdobnou reality show The Apprentice, v níž uchazeče o zaměstnání úkoloval mediální magnát a nynější republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump.

Moskva - Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov si chce vybrat nového asistenta s pomocí televize.

Stanice Rossija 1 chystá do vysílání nový pořad, kde budou uchazeči o tuto prestižní práci muset plnit nejrůznější úkoly, aby budoucího šéfa přesvědčili o svých schopnostech.

Pořad má být jakousi svéráznou obdobou úspěšné reality show The Apprentice, v níž uchazeče o zaměstnání úkoloval mediální magnát a nynější republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump, napsal deník The Guardian.

Ruská televize už začala hledat zájemce o účast ve vysílání a přihlášky bude přijímat do 22. července. V upoutávce upozorňuje, že uchazeči o práci v prezidentské kanceláři budou muset dokázat, že mají "inovativní myšlení" a že dokážou "přesně plnit zadané úkoly a snést pracovní zatížení 24 hodin denně".

Devětatřicetiletý prezident severokavkazské republiky Kadyrov, Putinův chráněnec, vládne v Čečensku pevnou rukou po dvou separatistických válkách. V dubnu mu sice skončil mandát vůdce autonomní republiky, ale Putin ho pověřil výkonem funkce až do zářijových parlamentních a komunálních voleb.

Kadyrov se počátkem roku dostal na titulní stránky ruských novin, když na sociální síti nepokrytě vyhrožoval smrtí ruským opozičním vůdcům. Zástupci ruské opozice tvrdí, že právě lidé z okolí Kadyrova byli nejspíš objednavateli loňské vraždy opozičního politika Borise Němcova.

autor: ČTK | 1. 7. 2016 19:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama