Britská policie propustila dva zatčené kvůli dronům, které ochromily letiště Gatwick

ČTK ČTK
23. 12. 2018 12:43
Britská policie dnes bez obvinění propustila muže a ženu, které o víkendu zadržela v souvislosti s vyšetřováním nepovolených dronů na letišti Gatwick. Infomovalo o tom na Twitteru vedení policie v hrabství Sussex, které má případ na starosti.
Zrušené a zpožděné lety na britském letišti Gatwick kvůli dronům.
Zrušené a zpožděné lety na britském letišti Gatwick kvůli dronům. | Foto: Reuters

"Dva lidé zatčení v souvislosti s rozsáhlým narušením letů na letišti Gatwick byli propuštěni bez obvinění. Oba plně spolupracovali při vyšetřování a už nejsou podezřelí," uvedla policie ve svém prohlášení.

Policie v pátek pozdě večer zatkla 47letého muže a 54letou ženu, oba bydlí ve městě Crawley nedaleko letiště. Vyšetřovatelé pak prověřovali podezření, že narušili leteckou dopravu a ohrožovali bezpečnost na letišti. Nakonec však došli k závěru, že tyto osoby nemají s nepovolenými lety dronů nic společného.

"Naše vyšetřování, jehož cílem je odhalit osoby zodpovědné za narušení drony, pokračuje dál," uvedl Jason Tingley ze sussexské policejní jednotky.

Letiště Gatwick nabídlo za jakékoli informace vedoucí k odhalení pachatele či pachatelů skrze britskou dobročinnou organizaci Crimestoppers odměnu 50 tisíc liber (1,4 milionu korun).

Kvůli opakovaným problémům s drony se na druhém nejrušnějším letišti v Británii vůbec nelétalo od středečního večera do pátečního rána, což narušilo plány více než 100 tisíc pasažérů. Krátce byl provoz ze stejného důvodu přerušen i v pátek večer. Provoz se zastavil celkem na více než 36 hodin, zrušeno bylo 760 letů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy