reklama
 
 

Benátští policisté potrestali německé turisty za to, že si vařili v centru města kávu

20. 7. 2019 13:12
Pokutu ve výši více než 24 tisíc korun dostali dva němečtí návštěvníci Benátek za to, že si v centru historické metropole - u slavného mostu Rialto, vařili kávu na cestovním vařiči. Baťůžkáři také byli vyzváni, aby opustili město. Benátky se v posledních letech potýkají s nadměrným turistickým ruchem a představily proto sérii opatření, která mají pomoci chránit renomé historického italského města.

Třicetileté německé baťůžkáře nahlásil místní policii kolemjdoucí. Turistům za vaření kávy na vařiči u jednoho z nejstarších benátských mostů Rialto byla uložena pokuta ve výši 950 eur. Kromě toho také museli opustit město.

"Benátky musí být respektovány a tito nezdvořilí lidé, kteří sem jezdí a dělají si, co chtějí, to zkrátka musí pochopit. Díky místní policii budou pokutováni a vykázáni z města," citoval benátského starostu Luigiho Brugnara britský zpravodajský web BBC

Benátčané jsou s nadměrnými počty přijíždějících turistů dlouhodobě nespokojení. Každý rok do slavné italské metropole podle statistik zavítá na 30 milionů návštěvníků.

Město se proto rozhodlo zavést několik vyhlášek, které mají předcházet nevhodnému chování turistů. Mezi ně patří zákaz chození po ulici bez trička, nebo posedávání s jídle u vybraných památek. Ty, které vyhlášky poruší, hodlá město nahlásit ambasádám jejich zemí a pokutovat. 

Benátky také chystají zavedení desetieurového poplatku pro turisty, kteří přijíždějí na krátkodobý pobyt. 

Nejen Benátky se v posledních letech potýkají s nadměrným počtem turistů a jejich nevhodným chováním. Ve Florencii mohou turisté za to, že pojídají vlastní jídlo na veřejných místech dostat pokutu až 500 eur (13 000 korun). 

Městská rada v Bruggách zase rozhodla, že omezí propagaci města. Chorvatský Dubrovník přistoupil k omezení počtu lodí, které smí v jeho přístavu zakotvit. A hlavní město španělského souostroví Baleár Palma de Mallorca například zakázalo pronajímat turistům byty.

Video: Seriál HBO nalákal do Černobylu davy lidí

Z Černobylu je turistická atrakce. Seriál HBO sem nalákal davy lidí | Video: Reuters |  03:29

autor: Zahraničí | 20. 7. 2019 13:12

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama