Benátští policisté potrestali německé turisty za to, že si vařili v centru města kávu

Zahraničí Zahraničí
20. 7. 2019 13:12
Pokutu ve výši více než 24 tisíc korun dostali dva němečtí návštěvníci Benátek za to, že si v centru historické metropole - u slavného mostu Rialto, vařili kávu na cestovním vařiči. Baťůžkáři také byli vyzváni, aby opustili město. Benátky se v posledních letech potýkají s nadměrným turistickým ruchem a představily proto sérii opatření, která mají pomoci chránit renomé historického italského města.
Most Rialto patří k nejstarším v Benátkách.
Most Rialto patří k nejstarším v Benátkách. | Foto: Shutterstock

Třicetileté německé baťůžkáře nahlásil místní policii kolemjdoucí. Turistům za vaření kávy na vařiči u jednoho z nejstarších benátských mostů Rialto byla uložena pokuta ve výši 950 eur. Kromě toho také museli opustit město.

"Benátky musí být respektovány a tito nezdvořilí lidé, kteří sem jezdí a dělají si, co chtějí, to zkrátka musí pochopit. Díky místní policii budou pokutováni a vykázáni z města," citoval benátského starostu Luigiho Brugnara britský zpravodajský web BBC

Benátčané jsou s nadměrnými počty přijíždějících turistů dlouhodobě nespokojení. Každý rok do slavné italské metropole podle statistik zavítá na 30 milionů návštěvníků.

Město se proto rozhodlo zavést několik vyhlášek, které mají předcházet nevhodnému chování turistů. Mezi ně patří zákaz chození po ulici bez trička, nebo posedávání s jídle u vybraných památek. Ty, které vyhlášky poruší, hodlá město nahlásit ambasádám jejich zemí a pokutovat. 

Benátky také chystají zavedení desetieurového poplatku pro turisty, kteří přijíždějí na krátkodobý pobyt. 

Nejen Benátky se v posledních letech potýkají s nadměrným počtem turistů a jejich nevhodným chováním. Ve Florencii mohou turisté za to, že pojídají vlastní jídlo na veřejných místech dostat pokutu až 500 eur (13 000 korun). 

Městská rada v Bruggách zase rozhodla, že omezí propagaci města. Chorvatský Dubrovník přistoupil k omezení počtu lodí, které smí v jeho přístavu zakotvit. A hlavní město španělského souostroví Baleár Palma de Mallorca například zakázalo pronajímat turistům byty.

Video: Seriál HBO nalákal do Černobylu davy lidí

Z Černobylu je turistická atrakce. Seriál HBO sem nalákal davy lidí | Video: Reuters

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Irving dovedl basketbalisty Brooklynu k výhře nad New Orleans

Basketbalisté Brooklynu zvítězili na hřišti New Orleans Pelicans 134:129. Oslabené Nets v koncovce podržel Kyrie Irving osmi body v poslední minutě. Brooklyn je tak o jedinou prohru druhý ve Východní konferenci NBA za Philadelphií. Zazářil také Paul George, který zařídil Los Angeles Clippers výhru 113:112 nad Portlandem, přičemž sám v poslední minutě smazal pětibodovou ztrátu.

Výsledky NBA:

Atlanta - Orlando 112:96, New Orleans - Brooklyn 129:134, New York - Charlotte 109:97, Portland - LA Clippers 112:113, Sacramento - Minnesota 120:134.

Další zprávy