Belgické Bruggy se brání davům. Podívejte se, kde všude omezují počet turistů

Helena Truchlá Helena Truchlá
15. 6. 2019 16:34
U přímořských měst jsou problémem velké zaoceánské lodě. Do Benátek nebo Dubrovníku na nich připlouvají každý den tisíce návštěvníků a obě města to chtějí změnit. Jinde se přelidněnost snaží řešit propagací méně navštěvovaných oblastí nebo naopak omezováním reklamy. Naposledy se ozvaly belgické Bruggy, které už mají přelidněných ulic dost. Podívejte se, která další místa na světě bojují s příliš velkým počtem turistů.
Foto: Thinkstock

Bruggy (Belgie)

Městská rada v Bruggách rozhodla, že omezí propagaci města. Hoteliéři v nedalekém Bruselu i v bezmála 300 kilometrů vzdálené Paříži budou návštěvníky méně často lákat k jednodenní cestě do Brugg. Správa místního přístavu Zeebrugge také na žádost města zavede pravidlo, že v něm v jednu chvíli budou moci kotvit maximálně dvě velké výletní lodě, ačkoliv by se jich tam vešlo až pět. 

"Musíme příliv turistů kontrolovat, pokud nechceme, aby tu vznikl Disneyland," popsal starosta Dirk De fauw listu Het Nieuwsblad své obavy z toho, že by se město mohlo proměnit v zábavní park. Ze studie, zveřejněné v roce 2017, nicméně vyplývá, že bezmála tři čtvrtiny místních si myslí, že přínosy z cestovního ruchu převažují nad stinnými stránkami. 

Středověké centrum města na severu Belgie, které je pod ochranou světového dědictví UNESCO, navštíví každoročně devět milionů turistů, tedy 126 návštěvníků na 100 stálých obyvatel každý den.

 

Právě se děje

Další zprávy