reklama
 
 

Bavorsko vystrašil útok neonacistů na šéfa policie

15. 12. 2008 12:02
Velitele policie z Pasova pobodal před jeho domem extremista

Pasov - Když u dveří pasovského policejního ředitele Aloise Mannichla v sobotu večer zazvonil vysoký holohlavý muž, ještě nikdo netušil, jak se vše rychle semele.

Poté, co se mladík přesvědčil, že má před sebou skutečně vysoce postaveného policistu, začal mu spílat. „Ty fízlácký prase, nebudeš šlapat na hroby našich kamarádů," křikl útočník na Mannichla, pak mu vrazil nůž do hrudi, naskočil do auta a ujel.

Mannichlovo srdce minula jedenácticentimetrová čepel o dva centimetry a život mu zachránila rychlá operace.

Ještě v průběhu neděle policie zatkla podle popisu dva mladíky - a vše svědčí pro verzi, že šlo o brutální revanš neonacistů.

Mannichl byl totiž jedním z policistů, kteří požadovali tvrdý postup vůči extremistické scéně. „Stavěl se proti neonacistům jasně, důsledně a nekompromisně. Atentát na něj byl sprostý pokus o vraždu," řekl v televizi ARD zemský policejní rada Franz Meyer.

Pobodaný Mannichl například osobně zasahoval proti extremistům, kteří letos v srpnu  při pohřbu někdejšího vysokého důstojníka SS Friedhelma Busseho mávali vlajkou s hákovým křížem.

Nová strategie - osobní revanš

Policie se navíc domnívá, že jde o novou strategii neonacistů, kteří jdou cestou osobní msty. „Od začátku roku se množí útoky na policisty," potvrdil listu Neue Presse šéf policejních odborů GdP Konrad Freiberg.

Nejsilnější politické uskupení inklinující k neonacismu, Národnědemokratická strana Německa (NPD), se od útoku distancovalo. Ne snad proto, že by s Mannichlem soucítilo.

„Ať už útočil kdokoliv, prokázal nejen NPD, ale celému hnutí národního odporu špatnou službu," napsal v tiskovém prohlášení šéf národovců Udo Voigt.


 

autor: Blahoslav Hruška | 15. 12. 2008 12:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama