reklama
 
 

Babiš a Fico odmítli uprchlické kvóty. Žaloba na Česko je nesmysl, řekl slovenský premiér

5. 1. 2018 14:48
Český premiér Andrej Babiš poprvé ve funkci navštívil Slovensko. Se svým slovenským protějšek Robertem Ficem se shodli v několika bodech.

Bratislava - Premiéři Česka a Slovenska Andrej Babiš a Robert Fico jsou proti tomu, aby Evropská unie přerozdělovala migranty v rámci kvót. Oba politici se shodují i na tom, že zásadní politická rozhodnutí v EU je třeba přijímat konsenzem šéfů členských států a vlád.

Shodné postoje dali najevo na dnešní společné tiskové konferenci, kterou uspořádali v Bratislavě po pracovním obědě. Babiš je na Slovensku na své první bilaterální zahraniční návštěvě ve funkci premiéra.

Předseda slovenské vlády Fico rovněž vyjádřil podporu Česku, Polsku a Maďarsku v souvislosti s žalobami, které na tyto země kvůli neplnění migračních kvót podala Evropská komise.

"Pokud jde o migrační problematiku, postoje vlád Česka a Slovenska jsou prakticky totožné… Chceme a budeme projevovat solidaritu České republice, ale i Polsku a Maďarsku, pokud jde o žaloby, které byly na tyto země podané, protože to je naprostý nesmysl…" řekl Fico.

"Kvóty nefungují, jsou neefektivní, rozdělují Evropskou unii a zaplatili jsme obrovskou politickou daň za to, že takové rozhodnutí bylo přijato jen většinou na Radě ministrů," dodal slovenský premiér.

Babiš na konferenci reagoval také na otázku novináře ohledně možného vstupu Česka do eurozóny. Uvedl, že zatím tuto potřebu necítí. Poznamenal přitom, že vidí více negativ než pozitiv takového kroku. Podotkl rovněž, že eurozóna potřebuje reformu.

autor: ČTK | 5. 1. 2018 14:48

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama