reklama
 
 

Islámský stát zabil strážce na korejské ambasádě v Libyi

12. 4. 2015 14:08
Pozadí atentátu je zatím nejasné. Ministerstvo zahraničí v Soulu jen potvrdilo, že jeho obětí se nestal žádný jihokorejský občan.

Tripolis/Soul - Ozbrojenci v neděli zaútočili na jihokorejskou ambasádu v libyjském Tripolisu, kde zabili dva místní bezpečnostní strážce a nejméně jednoho zranili. Oznámila to jihokorejská agentura Jonhap. K útoku se později přihlásila radikální skupina Islámský stát.

Ministerstvo zahraničí v Soulu potvrdilo, že jeho obětí se nestal žádný jihokorejský občan. O osudu útočníků zatím nejsou informace.

Mluvčí jihokorejského ministerstva upřesnil, že v době útoku pracovali v objektu tři Jihokorejci, z toho dva diplomaté. "Nevíme, jestli měla být terčem ambasáda, nebo libyjští strážci," dodal mluvčí. Úřady podle něj zvažují možnost evakuovat všechny jihokorejské občany pobývající v Libyi.

Podle agentury Nová Čína začali útočníci střílet na ambasádu z auta nacházejícího se v areálu zastupitelského úřadu.

Americké středisko SITE, které monitoruje webové stránky islámských extremistů, v krátkém prohlášení uvedlo, že k útoku na jihokorejskou ambasádu v Tripolisu se přihlásila libyjská odnož skupiny IS. "Dva vojáci chalífátu zabili dva členy ochranky jihokorejské ambasády v Tripolisu," citovalo SITE z prohlášení džihádistů.

Libye se propadla do chaosu po svržení Muammara Kaddáfího během osmiměsíčního konfliktu v roce 2011. Země je vydána na pospas různým milicím a útoky proti cizincům v metropoli Tripolisu jsou časté.

autor: ČTK | 12. 4. 2015 14:08

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama