reklama
 
 

18 obětí po srážce vlaků. Jeden jel zřejmě na červenou

15. 2. 2010 17:23
Nehoda se stala v Belgii nedaleko Bruselu. Uvnitř videozáznam ze záchrany pasažérů

Brusel - Dva vlaky se dnes po ránu čelně srazily v Belgii, zhruba patnáct kilometrů jihozápadně od Bruselu.

Podle starosty nedalekého města Buizingen Dirka Pieterse, citovaného televizí VRT,zahynulo možná  pětadvacet lidí. Desítky dalších jsou zraněny.

Podle deníku La Libre Belgique je zatím potvrzeno osmnáct obětí, dalších 150 osob bylo zraněno.

Na místě zasahovali hasiči a záchranáři, sanitky rozvážely zraněné do nemocnic.

"Je zatím předčasné mluvit o přesném počtu obětí. Mnoho lidí zůstává uvězneno ve vagónech, dostáváme se k nim pomalu," prohlásil mluvčí belgické železniční společnosti SNBC.

Podle prvních zpráv havárii způsobilo sněžení a mrazy. Pozdější informace hovoří o tom, že strojvůdce jedné ze souprav jel na červenou.

První vagony vlaků, ve kterých celkem cestovalo do práce 250 až 300 lidí, se silou čelného nárazu vzpříčily a zaklesly do sebe. Právě cestující z prvních vagonů podle svědků umírali a utrpěli vážná zranění. Jeden z dalších vagonů zůstal ležet na boku. Při nehodě byly vážně poškozeny troleje.

Mnoho cestujících zůstalo uvězněno ve vagónech. Nehoda se stala v půl deváté ráno. Provoz na trati je přerušen, nejezdí ani rychlíky z Bruselu do Paříže, ani soupravy Eurostar z Londýna do Bruselu a Paříže.

Internetová stránka deníku La Libre Belgique uvádí, že jedna souprava jela z Lovaně do Braîne-le-comte, druhá mířila z Quiévrainu do Lutychu.

 

Jde o nejhorší železniční nehodu v Belgii od roku 2001, kdy se dva vlaky srazily na předměstí Bruselu a zemřelo dvanáct lidí.

 

V srpnu 2008 zahynulo v České republice osm pasažérů rychlíku Comenius, který narazil do zříceného mostu ve Studénce.

 

Nejhorším vlakovým neštěstím v historii Evropy je výbuch plynu v nákladním vlaku, ke kterému došlo v roce 1989 v ruské Ufě. Při havárii zemřelo přes 400 lidí.

Připravujeme podrobnosti.

autor: Zahraničí | 15. 2. 2010 17:23

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama