Zloděj na Zlínsku očesal majiteli ze stromů tunu zralých švestek, pachateli hrozí až dva roky vězení

ČTK ČTK
27. 8. 2018 13:01
Zloděj majiteli způsobil škodu asi 15 tisíc korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Wikipedie

Zlín - Nezvyklou krádež vyšetřují policisté na Zlínsku. Neznámý zloděj očesal za jednu noc 50 ovocných stromů v sadě v Bohuslavicích u Zlína. Majitel přišel zhruba o tunu švestek, způsobená škoda činí asi 15 tisíc korun. V tiskové zprávě to sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

"Dvaačtyřicetiletý muž z obce u Zlína je vlastníkem trnkového (švestkového) sadu, kde má vysázeno celkem 100 stromů starých asi 18 let. Letošní úrodu chodí každý den kontrolovat. V pátek odcházel ze sadu po 19. hodině a bylo všechno v pořádku. V sobotu přišel na stejné místo v poledne a zjistil, že z některých stromů zmizelo velké množství zralých plodů, které někdo otřepal a posbíral," uvedla mluvčí. Majitel podle ní odhadl, že si zloděj přisvojil 1000 kilogramů zralých švestek vhodných ke konzumaci.

Po pachateli krádeže pátrají policisté. V případě dopadení a prokázání viny mu hrozí až dva roky vězení. Obdobný případ vyšetřují i policisté na Opavsku, kde zloději před několika dny vnikli na oplocený pozemek a z několika ovocných stromů očesali také zhruba jednu tunu švestek.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy