Ve Vsetíně budou mít Bike arénu, nabídne 15 km tras

ČTK ČTK
5. 9. 2013 10:44
Aréna vzniká v místní části Sementín, hotová by měla být za tři měsíce.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Vsetín - Ve Vsetíně začala stavba Bike arény, cyklistům nabídne v první etapě 15 kilometrů různých tras.

Aréna vzniká v místní části Sementín, hotová by měla být za tři měsíce. Výstava první části bude stát přes dva miliony korun, evropská dotace pokryje 85 procent, sdělila mluvčí vsetínské radnice Jana Čadová.

Aréna nabídne šest kilometrů tratí vedoucích z kopce dolů a devět kilometrů vedených převážně po vrstevnici.

"Každý návštěvník Bike arény bude mít možnost vybrat, kterou stezku zvolí. Rozděleny budou podle náročnosti," uvedl vsetínský zastupitel a autor projektu Roman Kalabus.

"Naší snahou je doplnit stávající systém cyklotras a cyklostezek o nové atraktivní prvky," podotkl.

Druhou etapu projektu připravuje Sdružení obcí Valašsko-Horní Vsacko, do něhož Vsetín také patří. "V té se plánuje výstavba dalších šesti kilometrů tratí rozdělených do pěti tras, jež budou navazovat na páteřní devítikilometrový úsek," uvedl Kalabus.

Město si od Bike arény slibuje nové možnosti pro místní občany, ale i pro turisty. "Na Moravě bude areál druhým největším po Rychlebských stezkách v obci Černá Voda, které turisté hojně využívají," uvedl místostarosta Stanislav Pavelec.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Zeman i Babiš tento týden vystoupí s projevy v ČT

Prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden vystoupí s projevy v České televizi. Televize o tom informovala v rámci změn ve svém programu. Babiš by měl promluvit ve čtvrtek ve 20:05, Zeman pak v neděli v poledne. Prezident vystoupil s projevem naposledy 19. března v televizi Prima. 

Další zprávy